2016 IV. 26.
Dr. Ing. Sebestyén Teleki István nyílt levele Romek Károlynak a Választási Törvény módosításával kapcsolatban
Tisztelt Romek Károly!
A választási törvény módosítási javaslatának II. részében a feltett kérdésekre olyan válaszokat adott, melyek egy eredményre vezetnek: nincs szükség pártokra. Képviselőket ma is jelölhet bárki, illetve bárki elhatározhatja önmagában, hogy indulni kíván az országgyűlési választásokon, mint független jelölt.
A jelenlegi rendszerben pl. Orbán Viktor soha sehol egyéniben nem jelöltette magát, mint ahogy egyik pártvezér vagy alvezér sem törekedett erre, attól való félelmükben, hogy nem nyernek, s így kibuknak. Kényelmesen feltették magukat a párt listán az első helyekre és a nyertes választás után beültek a bársonyszékekbe. Undorító az egész rendszer a szereplőivel együtt!
Orbán Viktort még sosem hallottam egy olyan találkozó-a-választókkal típusú eszmecserén, ahol az ülésvezető elnök megkérdezte volna a kérdező választópolgárt, hogy megvan-e elégedve a válasszal. Addig amíg ez nem így történik, addig a politikai “elit” (inkább szenny!) pimaszul lenézi a választóit, pimaszul, profi szélhámos módjára hazudoznak a választási kampányban, mert soha senki nem kérheti számon rajtuk a szélhámos ígéreteiket.
1. Kérdés
Kérdésem az, hogy a javaslata szerint milyen pontos szerepe marad még a pártoknak? Lehetőleg részletes választ írjon!
Azt írja, hogy a képviselő és a választók között létrejön egy társadalmi szerződés. Kérem vegye elő a nemzetközi kereskedelmi egyezményeket és nézzen utána, hogy ezekben előírás szerint benne foglaltatik a konvencionális büntetés! Az okozott kár megtérítésén kívül, ami elhúzódhat a végtelenségig, míg elévül, mivel senki sem tudja az okozott kárt felbecsülni úgy, hogy azt a felek elfogadják. Különösen, hogy ebben az esetben a kárt okozó képviselőnek nem érdeke, hogy bármilyen kárt is beismerjen, nemhogy elfogadjon. Az előre megegyezett büntetést a szerződés összegéhez viszonyítják és táblázatban vannak az összegek, pl. így:
1’000’001- 4’999’999 -> konvencionális büntetés összege 7%
Mivel a képviselő kártevése előre nehezen meghatározható így az összeg sem kifejezhető egyértelműen. Így meg kellene egyezni egy összegben, amit az indulni kívánó jelölt bankban el kell helyezzen, s ahhoz nem nyúlhatna hozza, csak mandátuma végén, amennyiben választóitól megkapja a feloldást!
Kép: Pártok szerinti választás!
2. Kérdés
Tehát mekkora legyen az összeg, amit mindenféle törvényszéki huzavona nélkül a bukott képviselőnek vissza kellene fizetnie?
3. Kérdés:
Ha tegyük fel nagyobb összeget foglalnánk a törvénybe (pl. 100’000.-eurót), akkor honnan származhatna ez az összeg?
4. Kérdés
Ha ez az összeg csakis a saját vagyonából származhat, akkor a választási rendszer a gazdagabbak rendszerévé válik?
A választási kampányt eddig a pártok pénzelték, az adófizetők pénzén. Sőt sutyiban külföldről is engedték magukat pénzelni, amit a legnagyobb titokban és a legkomplikáltabb elkendőzésék mellett tesznek. A hivatalos, törvényben biztosított nagy összeg viszont messzemenően nem elég a választási kampányban. Így különböző módszerekkel csalják össze a pénzt. Ez a jelenlegi ronda választási rendszer egyik legrondább aspektusa. Annak idején pl. az ***-ben egy országgyűlési képviselőjelölt muszáj volt a saját zsebéből is képes legyen 10 millió Forintot biztosítani az országos választási kampányra. Másképp nem fogadta a jelölt aspiránst a csodaszép kalapokat hordó elnöknő, s így nem indulhattál a kampányban. Ezek után jött a kopogtató cédulák összegyűjtése, pl. Sopron körzetében N*** T**** országosan elsőnek adott le és vált ezek után hivatalos jelöltté. A hír szerint 3 tanú is volt, akik tudták, hogy a cédulákat összevásárolták neki, de a tanuk nem mertek tanúskodni.
5. Kérdés:
Miképp oldja meg a választási kampány pénzelését, a reklámozást?
6. Kérdés:
Ha nem lesz kopogtató cédula sem, akkor hogy fogják eldönteni, hogy egy körzetben hányan és kik indulnak? (Gondoljon bele, hogy ezren is (felső határ nincs is!) ön-jelöltethetik magukat!)
Várom körültekintő válaszát!
Dr. Ing. Sebestyén Teleki István
Romek Károly válaszai:
Jó estét!
1. Kérdés
„Kérdésem az, hogy a javaslata szerint milyen pontos szerepe marad még a pártoknak? Lehetőleg részletes választ írjon!”
A legtöbb választó nem foglalkozik olyan szinten a gazdasági és politikai kérdésekkel, hogy a képviselőjének tudja mit adjon ki ,,munkába”. Ez pedig fontos dolog, mert a demokrácia egyik gyengéjére tapintanak rá azok, akik azt mondják, hogy a nép nem akar és nem tud két lépéssel előre gondolkodni. (Miért ne tudna? Hisz itt éppen a nép 2 fia gondolkodik azon, hogy miként lehetne a demokráciát valóban demokratikussá tenni!) Egy ilyen érvről olvastam régen: ha a nép a kormányzó, ki a kormányzott? Vagyis ha a nép nem képes dönteni, az alapjaiban kérdőjelezi meg a demokráciát. Szó szoros értelemben. Jogos a kérdés, hogyha a nép nem tud politikai és gazdasági döntést hozni, akkor minek akar kormányozni. Persze vissza lehet kérdezni, hogyha az elit maga akar kormányozni, annak az ész a vége, hogy csak magának kormányoz. Egyetlen megoldás van: pártok. (Pärtok korszaka lejárt! De nem tudjuk őket a hatalomból kirúgni. Olyan helyzetben vannak a világ népei, mint 1848 előtt, amikor a királyság-rendszert kellett lecserélni. De a királyok ezt nem engedtek! A magyar forradalmat is levertek, de kesöbb megis takarodniuk kellett!) A pártok politikai és gazdasági alternatívákat dolgoznak ki, amit eddig ők maguk valósítottak meg saját képviselőiken keresztül. Ezután is így lesz, mert másként nem lehet, de a képviselő a választó részéről meg lesz akadályozva, hogy az ország és az emberek érdekeivel szemben döntsenek, idegen érdekek szolgálatában.
A pártokra mindig is szükség lesz, mert ők viszik el inkább a gazdasági és politikai kérdéseket az emberekhez, vagy vitát folytatnak az emberekkel, mint az Országgyűlés vagy a Kormány. Ezek dolga különben sem a társadalommal való párbeszéd, hanem már a választók és a pártok által már meghozott döntések végrehajtása. A döntések tehát ezután is a pártszékházakban történnek, de a pártok rá lesznek kényszerülve, hogy keressék a választóik hozzájárulását is. (Miért lennének rákényszerülve? Milyen eszközzel lehetne őket kényszeríteni?) Mert az nélkül nem fog menni. Ha a képviselő kárt okoz, mérlegelni kell, hogy milyen módon legyen felelősségre vonva. Én úgy gondolom, hogy a pillanatnyilag érvényes törvények elegendőek ezt a kérdést rendezni. És ezzel válaszoltam a 2., 3., és 4, kérdésre. Nem lehet egy teljesen új rendszert létrehozni egyetlen pillanat alatt. A rendszereknek van egy bizonyos ,,tehetetlenségi nyomatéka” ami felett többet árt a változás egy adott időn belül, mintha hozzá sem nyúltak volna a rendszerhez. A lényeg az, hogy az első lépés a demokrácia felé megtörténjen. Ha már nagyobb lesz a kezdeményezési lehetőségük az embereknek, sorban jöhetnek a többi változások is.
5. Kérdés:
„Miképp oldja meg a választási kampány pénzelését, a reklámozást?”
Mint eddig. Ha már kellenek pártok, akkor támogatni is kell őket. Későbbiekben úgy is a választók és a pártok közötti megegyezés függvénye lesz a pártok támogatása.
(Ez nem megoldás, mert az eddigi gyakorlat az, hogy a kormányzó párt 4 éven keresztül kampányolhat és ezt más célokra szánt közpénzekből pénzeli.)
6. Kérdés:
„Ha nem lesz kopogtató cédula sem, akkor hogy fogják eldönteni, hogy egy körzetben hányan és kik indulnak? (Gondoljon bele, hogy ezren is (felső határ nincs is!) ön-jelöltethetik magukat!)”
Lennie kell kopogtató cédulának. Az első időkben mindenképpen. A pártoknak és más jelölteknek el kell jutniuk valahogy a választóikhoz. A pártok csak annyit éreznének meg a rendszer változásából, hogy politikájukat, programjaikat egyeztetni kell a választóikkal, és számítaniuk kell következményekkel, ha ettől a politikától a választók beleegyezése nélkül eltávolodnak.
(„ egyeztetni kell a választóikkal”; mikepp lehetne ezt az egyeztetest megszervezni?)
Barátsággal : Romek Károly
Kairos
7 órája
Kiss Laszlo, lenne megjegyzesem az itteni irasodhoz.
"az értelmet az értelmetlen soha nem múlhatja felül!" ez csak egy kivansag, ami nem mindig teljesül. "Tehát olyan mint demokrácia a népuralma illúzió!" -hozzäälläsod valtozasa ellentmond a fenti kijelentesednek.
"...azok a rendszerek amelyek megbuktak, vagy megbuktatták, soha nem jöhet vissza!"
Kedves Kairos! Az idézett írásban levők üzenetek - tudod az adó és a vevő - tulajdonképpen utasítások - mert például én is elgondolkodtam rajta és máshova már kiegészítve írtam pl. az elsőnél - csak ideig-óráig fizikai és adminisztratív erőszakkal..." érted? Vagy a másik " soha nem jöhet vissza..." nem azt jelenti, hogy nem jön vissza - ha nem azt,, hogy ellene küzdenünk kell, hogy ne jöjjön vissza.. azt hiszem.... ahogy…
Kiss Laszlo, lenne megjegyzesem az itteni irasodhoz.
"az értelmet az értelmetlen soha nem múlhatja felül!" ez csak egy kivansag, ami nem mindig teljesül. "Tehát olyan mint demokrácia a népuralma illúzió!" -hozzäälläsod valtozasa ellentmond a fenti kijelentesednek.
"...azok a rendszerek amelyek megbuktak, vagy megbuktatták, soha nem jöhet vissza!" Köztudott, hogy az emberiseg törtenelme, es a tarsadalmi berendezkedese spiralisan fejlödik. Tehat visszaternek a regi bukott tarsadalmi rendszerek, csak egy magasabb szinten alcazva. Te sokat olvaso ember vagy, nagyon aktiv a fb-on, igy tudod azt is, hogy sürün ismetlödik a kijelentes, hogy uj rabszolgasagban van az emberiseg. Ezt a kapitalizmus termelte ki, melyben a nyereseg mindenek fölött äll. Ennek a rendszernek a kiszolgaloi a ber-rabszolgak. Amit meg ezzel a szörnyü COVID-jarvannyal be akarnak vezetni az…
Olyan mint demokrácia az az a népuralma nincsen! Ezt leírtam ide is idézem: "...MEGGYŐZŐDÉSEM: - az ért-elemnek és nem a butaságnak kell érvényesülnie! - az értelmet az értelmetlen soha nem múlhatja felül!
(((kiegészítem: most: csak ideig - óráig fizikai és adminisztratív erőszakkal...))))
VÁLASZOMAT MA ÍRTAM 2020. 12. 13.-ÁN 9:03 órakor Tisztelettel és barátsággal id. Kiss László ui: én így írtam le: PARANCS URALOM - AHOL BIOROBOTOKON KERESZTÜL TARTJÁK ÉLETBE URALMUKAT! Bizony – bizony – az utcán a rendőr ruhásokkal – az intézményben a jogászokkal és közalkalmazottakkal! De ha fordul a kocka – akkor szintén! – Tehát olyan mint demokrácia a népuralma illúzió!..." Petőfi ezt már régen 1848-ban megírta: ((( utópia))) a XIX.SZ. költői C. versében!
IDE ÍRTAM OLVASSÁTOK EL:
a…