Isten aldjon minden hazafit, hogy kezdemenyezeseiket sikerre vihessek!
Levelet kaptam Kis Laszlotol egy zala megyei nepszavazasi kezdemenyezssel kapcsolatban.
Nepszavazasi törveny Helyi Nepszavazasi cikkelyeit alul el lehet olvasni. Aki az egesz nepszavazasi törvenyt el akarja olvasni az megteheti itt:
Isten aldjon Laszlo, hogy kezdemenyezesed sikerre vihesd!
Elolvastam hozzaszolasod az EMK oldalon ezen cikk alatt:
Kitünö gondolat ez a kezdemenyezesed, aminek szöveget most idemasolom:
"A jelen lévő polgármesterek nehezményezték, hogy nem kaphattak szót véleményük, észrevételük tolmácsolására annak dacára, hogy mintegy nyolcvanezer Békés Megyei lakos képviseletében voltak jelen a megyegyűlésen….”
Innen:
Kedves István az elgondolás leírása figyelemre méltó – valóban én is gondoltam már rá, hogy abban a megyében ahol élek – nem feltétlenül, úgy kell mennie mindennek - mind az orbáni akarat – ki is lehet belőle lépni kinyilatkozással pl. megyegyűlésen! Mint látod ma megtalált ötletemet el kell vetnem, mert az orbáni napirend szerint zajlanak le az ilyen gyűlések is, és amúgy is ők utalják az önkormányzatoknak az ellátást pénzt.
Valóban két út van itt is, amit leírtál békés kinyilatkozás és leszakadás - és van a nem békés kinyilatkozás és leszakadás!
Ezen megállapításom ellenére folytatom a
- X.I.
-X./ TE ÍROD.... pontot!
MEGNYILVÁNULÁS, ill. MEGNYILVÁNULÁSOK.
Következő fokozat a KINYILVÁNÍTÁS, ill. KINYILVÁNÍTÁSOK folyamatában a megyegyűlés napirendi pontjai köze fel kell vetetni
Okosan, kérdés és követelés formájában – egy mondat leírásával: pl.
Alulírott Zala megyei lakosok kérik a megyegyűlések napirendi pontjai köze felvenni országunk helyzetéről való tájékoztatás c. kérelmünket és a hozzá való korlátlan kérdések engedélyezését!
Zala megye a Dunántúl délnyugati részén terül el. Székhelye Zalaegerszeg. A megye területe két nagyobb tájegységre, a Keszthelyi-fennsíkra és a Zalai-dombságra bontható; utódja a királyi Zala vármegyének. . .
Zala megye utolsó becsült népessége 270 634 fő (2018 évben) [2], ami akkori Magyarország népességének 2.7%-a. Népsűrűsége 72 fő/km2.
Tehát 27063 10%-a a lakosságnak aláírása szükséges! Kérjük levelünk visszaigazolását! Kérjük külön delegálás nélküli megjelenésünk biztosítását a megyegyűlésen hozzászólás joggal!
Kezdeményező id. Kiss László 8887. Bázakerettye Petőfi u.7.
aláírások név és lakcím:
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Külön megjegyzem – élettapasztalatom Szombathelyen a kistérségi gyűlésre delegálás hiánya miatt az őrök nem engedtek be akkor régen –
meglehet próbálni – mert ha nem soha nem tudjuk meg, engedik e a kinyilvánításunkat! "
Altalanos ervenyü valaszom, mely minden magyar hazafihoz szol:
Zala megye 270634 lakosu, de ebböl a 10%-ot csak a valaszto polgarok szamara kell szamolnod. Tegyük fel, hogy van 220ezer valaszto, igy az alairasok szama csökken es csak 22000 összegyüjtese szükseges. Ezeket a szamokat meg kell pontosan tudjatok. De gondolj arra is, hogy a magyar adminisztracio/nyilvantartas nem tökeletes, ezert sokkal több alairast kell gyüjteni. Az amerikai rendörezredes, mikor hazaköltözött alapitott egy pärtot es rengeteg kepviselöjelöltet szerveztek be. Nos az ajanlo cedulakat az OVB javareszt visszadobta. Igy megakadalyoztak azt, hogy egyaltalan indulhassanak a valasztason. Hasonlo mocskos huzasokra szamithattok minden nepszavazasi kezdemenyezesnel! A hazug kormanyzasra felkeszült politikusokat rettentöen ijeszti a nepszavazasok elszaporodasa! Hisz a nepszavazassal elfogadott kezdemenyezest a kormanynak ki kell viteleznie. A törvenyben nem talaltam erre utalo cikkelyt, mely leirna, hogy a nepszavazas utan mennyi idö alatt kell a kormanynak az eredmenyt a valosagba ültetnie. Sem arra utalo cikkelyt nem talaltam, hogy a megszavazott temaban mennyi ideig nem szabad nepszavazast kiirni. Svajcban ez 5 ev.
A sikerhez követned kell egy folyamatot, mely szerintem, egyelöre csak eddig latok bele, a következö lepesekböl allna Magyarorszagon:
Megtudni, hogy megyei nepszavazast kik hagyjak jova. Meg tudni pontos nevüket, cimüket, emailjüket. Erre Svajchoz kepest csak azert van szükseg, mert a korabbi ritka nepszavazasi kezdemenyezeseket "kákán-bogot" talalva megbuktattak. Tudnotok kell, hogy kik ezek a hitvany alakok.
A nepszavazast szervezö es iranyito bizottsagot kell elsösorban toborozni. Ez alljon minel több elkötelezett szemelyböl. Javasolom, hogy nyugdijasokat szervezz be magad köre, mert ök ingyen tudnak utazni. Az ingyen utazas rendkivül fontos, mert ugye senkinek a nemzetiek közül nincs penze.
Miutan mär a bizottsagba összegyüjtöttel jo nehany magyar hazafit, akkor megtartjatok az elsö gyülest. Ennek celja : -megfogalmazni a nepszavazasra bocsatando szöveget, -szervezesi forma meghatarozasa, -a megye felosztasa aktivistak szama szerint,
Aktivista toborzas zonankent, akik begyüjtik az alairasokat. Ehhez emailezni kell es majd utazni, hogy az aktivistakat -alairassal- beszervezzetek, a tudnivalokat nekik atadjatok.
Miutan ez müködik mar, csak ekkor adjatok be a nepszavazasi kerelmeteket a megfelelö intezmenyhez, melynek tagjairol idöközben informaciokat gyüjtöttetek. Ha egyszer egy ilyen szervezetet fel sikerült allitani, akkor ezt hasznalhatjatok kesöbb tovabbi nepszavazasi kezdemenyezesek inditasakor is!!!
Igy latom egyelöre. Miutan neki kezdtetek tevekenykedni jönni fog sok informacio, melyek kibövitik a fenn leirt folyamatot. A kezdemenyezes központi csapata az elsö gyülesen esküdjön fel, hogy semmikepp sem adjatok fel a kezdemenyezes szervezeset.
Tovabbi tanacsokert is szolgalatotokra keszen allok, amennyiben ellattok informaciokkal.
Fenti levelemet lehetseges, hogy meg böviteni fogom.
baratsaggal
Dr. Ing. Sebestyen Teleki Istvan,
36 eve Zürichben elö szekely atyafi
III. Fejezet
Helyi népszavazás kezdeményezése *
10. A helyi népszavazás tárgya
32. § (1) A helyi önkormányzat képviselő-testülete helyi népszavazást rendelhet el a képviselő-testület hatáskörébe tartozó ügyben.
(2) Nem lehet helyi népszavazást tartani
a) a költségvetésről és a zárszámadásról,
b) a helyi adókról,
c) a képviselő-testület hatáskörébe tartozó személyi és szervezetalakítási kérdésről,
d) a képviselő-testület feloszlásának a kimondásáról.
33. § A képviselő-testület helyi népszavazást köteles elrendelni abban a kérdésben, amelyben törvény vagy önkormányzati rendelet helyi népszavazás megtartását írja elő.
34. § (1) Helyi népszavazást kezdeményezhet
a) a képviselő-testület tagjainak legalább egynegyede,
b) a képviselő-testület bizottsága,
c) az önkormányzati rendeletben meghatározott számú választópolgár, ami nem lehet kevesebb a választópolgárok tíz százalékánál, és nem lehet több a választópolgárok huszonöt százalékánál.
(2) A képviselő-testület köteles elrendelni a helyi népszavazást, ha azt az önkormányzati rendeletében meghatározott számú választópolgár kezdeményezte.
(3) * A kezdeményezéshez szükséges választópolgárok számát a központi névjegyzéknek az aláírásgyűjtő ív hitelesítési záradékkal történő ellátásának napján érvényes adatai alapján kell megállapítani.
11. A választópolgári kezdeményezés szervezője
35. § (1) Helyi népszavazás kitűzésére irányuló választópolgári kezdeményezést
a) olyan magánszemély, aki a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán választó lehet,
b) párt,
c) egyéb egyesület a létesítő okiratában meghatározott céllal összefüggő kérdésben
szervezhet.
(2) Egy kezdeményezésnek több szervezője is lehet. Ebben az esetben a szervezők egy személyt jelölnek ki a választási szervekkel való kapcsolattartásra.
12. A helyi népszavazásra javasolt kérdés benyújtása
36. § (1) A szervezőnek a helyi népszavazásra javasolt kérdést az aláírásgyűjtő ív mintapéldányán az aláírásgyűjtés megkezdése előtt - a kérdés hitelesítése céljából - be kell nyújtania a helyi választási bizottsághoz.
(2) Egy aláírásgyűjtő íven egy kérdés szerepelhet.
(3) A magánszemély szervező a kérdés benyújtásakor a nevét, lakcímét és személyi azonosítóját közli a helyi választási bizottsággal. A helyi választási iroda a központi névjegyzékben ellenőrzi a szervező választójogát.
(4) Az egyéb egyesület a létesítő okiratát is csatolja a kérdés benyújtásakor. A helyi választási iroda a párt és az egyéb egyesület létezését és adatainak hitelességét a civil szervezetek bírósági nyilvántartásában ellenőrzi.
(5) A képviselő-testület tagjai és bizottsága az általuk kezdeményezett helyi népszavazásra javasolt kérdést - hitelesítés céljából - benyújtják a helyi választási bizottsághoz.
(6) A kérdést személyesen vagy postai úton lehet benyújtani.
(7) A benyújtás időpontjának a kérdés helyi választási irodánál történő érkeztetése számít.
37. § A kérdés benyújtását követő munkanapon a helyi választási iroda nyilvánosságra hozza a benyújtott kérdést, a benyújtás időpontját, valamint a szervező nevét.
38. § (1) A kérdés benyújtását követően nem nyújtható be azonos tárgyú kérdés
a) a helyi választási iroda vezetőjének a 40. § (1) bekezdése szerinti elutasító döntését követő tizenhat napon belül, ha az ismételt benyújtásra nem kerül sor,
b) a kérdés hitelesítését megtagadó döntés jogerőre emelkedéséig,
c) a helyi népszavazási kezdeményezés visszavonásáig,
d) az aláírásgyűjtő ívek benyújtására rendelkezésre álló határidő eredménytelen elteltéig,
e) a helyi népszavazás elrendelésének elutasításáról szóló határozat jogerőre emelkedéséig,
f) a helyi népszavazás megtartásáig, vagy
g) a 60. § (2) bekezdése szerinti időszak lejártáig.
(2) Az (1) bekezdés a)-e) pontja szerinti esetben az ott megjelölt időpontot követő harminc napon belül újabb, azonos tárgyú kérdést nem nyújthat be ugyanazon szervező vagy ugyanazon, a 34. § (1) bekezdés a) és b) pontja szerinti kezdeményező.
(3) Két kérdés abban az esetben tekintendő azonos tárgyúnak, ha azok - akár részben - azonos vagy egymást kizáró kötelezettséget rónának a képviselő-testületre.
39. § (1) A helyi népszavazásra javasolt kérdést úgy kell megfogalmazni, hogy arra egyértelműen lehessen válaszolni, továbbá a helyi népszavazás eredménye alapján a képviselő-testület el tudja dönteni, hogy terheli-e döntéshozatali kötelezettség, és ha igen, milyen döntés meghozatalára köteles.
(2) A helyi népszavazásra javasolt kérdés nem tartalmazhat szeméremsértő vagy más módon megbotránkoztató kifejezést.
13. A kérdés hitelesítése
40. § (1) Ha a kezdeményezés a helyi népszavazás jogintézményének alkotmányos céljával és rendeltetésével nyilvánvalóan ellentétes, vagy nem felel meg a 35. §-ban, a 36. §-ban és a 38. § (1) és (2) bekezdésében foglalt feltételeknek, továbbá ha az aláírásgyűjtő ív nem felel meg a jogszabályi feltételeknek, a helyi választási iroda vezetője a kérdést a benyújtásától számított öt napon belül határozattal elutasítja, és a kérdést nem terjeszti a helyi választási bizottság elé. Az elutasító határozat tartalmára és közlésére a Ve. 46. §, 47. §, 48. § (3) bekezdése és 50. § rendelkezéseit kell alkalmazni.
(2) A helyi választási iroda vezetőjének határozata ellen jogorvoslatnak helye nincs, de a szervező a kérdést ismételten benyújthatja. Az ismételten benyújtott kérdés hitelesítését a helyi választási bizottság napirendjére kell tűzni.
(3) Ha a szervező a kérdést a helyi választási iroda vezetője elutasító határozatának közlését követő tizenöt napon belül nyújtja be ismételten, a 38. § alkalmazásában az első benyújtás időpontját kell a kérdés benyújtása időpontjának tekinteni.
41. § (1) A helyi választási bizottság a kérdés hitelesítéséről vagy annak megtagadásáról a benyújtásától számított harminc napon belül dönt. A helyi választási bizottság a kérdést akkor hitelesíti, ha az az e törvényben a kérdéssel szemben támasztott követelményeknek megfelel.
(2) A szervező által benyújtott kérdés csak abban az esetben hitelesíthető, ha az aláírásgyűjtő ív is megfelel a jogszabályban foglalt előírásoknak.
42. § A helyi választási bizottság a kérdés hitelesítésével kapcsolatos határozatát nyolc napon belül az önkormányzat hivatalos lapjában vagy a helyben szokásos módon közzéteszi.
43. § (1) * A kérdést hitelesítő döntés elleni jogorvoslati határidő eredménytelen elteltét - jogorvoslat esetén a törvényszék hitelesítő határozatot helybenhagyó vagy a kérdést hitelesítő döntésének a helyi választási bizottsággal való közlését - követő öt napon belül a helyi választási iroda vezetője hitelesítési záradékkal látja el az aláírásgyűjtő ív mintapéldányát, és azt átadja a szervezőnek.
(2) A helyi választási bizottság elnöke a képviselő-testület tagjai vagy bizottsága által benyújtott kérdés hitelesítéséről a kérdést hitelesítő döntés elleni jogorvoslati határidő eredménytelen elteltét - jogorvoslat esetén a törvényszék hitelesítő határozatot helybenhagyó vagy a kérdést hitelesítő döntésének közlését - követő öt napon belül tájékoztatja a polgármestert.
14. Az aláírásgyűjtés
44. § (1) Helyi népszavazás kitűzésére irányuló választópolgári kezdeményezést az aláírásgyűjtő ív hitelesítési záradékkal ellátott mintapéldányáról készített másolaton lehet támogatni. A támogató aláírás nem vonható vissza.
(2) Az aláírásgyűjtő íven a saját kezű aláírás mellett - az aláírás hitelességének ellenőrzése céljából - fel kell tüntetni a választópolgár olvasható családi és utónevét, személyi azonosítóját, valamint anyja nevét. A választópolgár adatainak a kérdéssel azonos oldalon kell szerepelniük.
(3) Az aláírásgyűjtő íven az aláírást gyűjtő személy feltünteti nevét és személyi azonosítóját, továbbá az aláírásgyűjtő ívet az aláírásával látja el.
(4) Egy választópolgár a kezdeményezést csak egyszer támogathatja, a további aláírásai érvénytelenek.
(5) * A kezdeményezés támogatására a településen lakóhellyel vagy - ha legkésőbb az aláírásgyűjtő ív hitelesítését megelőző harmincadik napig tartózkodási helyet létesített - bejelentett tartózkodási hellyel rendelkező választópolgár jogosult.
45. § (1) Aláírást a választópolgárok zaklatása nélkül - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel - bárhol lehet gyűjteni.
(2) Nem gyűjthető aláírás
a) az aláírást gyűjtő és az aláíró munkahelyén munkaidejében vagy munkaviszonyból, illetőleg munkavégzésre irányuló más jogviszonyból fakadó munkavégzési kötelezettsége teljesítése közben,
b) a Magyar Honvédségnél és a központi államigazgatási szerveknél szolgálati viszonyban levő személytől a szolgálati helyén vagy szolgálati feladatának teljesítése közben,
c) tömegközlekedési eszközön,
d) állami, helyi és nemzetiségi önkormányzati szervek hivatali helyiségében,
e) egészségügyi szolgáltató helyiségében,
f) felsőoktatási és köznevelési intézményben.
(3) Az aláírásért az aláíró választópolgár részére előnyt adni vagy ígérni tilos. Az aláíró választópolgár az aláírásért nem kérhet előnyt, illetve nem fogadhat el előnyt vagy annak ígéretét.
46. § A 44. §-ban foglaltaknak nem megfelelő vagy a 45. §-ban foglalt rendelkezések megszegésével gyűjtött aláírás érvénytelen.
15. Az aláírások ellenőrzése
47. § (1) A szervező az aláírásgyűjtő ív mintapéldányának hitelesítési záradékkal történő ellátását követő harminc napon belül, egy alkalommal nyújthatja be a helyi népszavazás kitűzésére irányuló állampolgári kezdeményezés aláírásgyűjtő íveit a helyi választási bizottsághoz az aláírások ellenőrzése céljából.
(2) A késedelmesen, pótlólag, valamint a nem a szervező által benyújtott aláírásgyűjtő íven szereplő aláírás érvénytelen.
48. § Az aláírásgyűjtő ív benyújtását követően a szervező nem vonhatja vissza a kezdeményezést.
49. § (1) A helyi választási bizottság gondoskodik az aláírások ellenőrzéséről. A 47. § (2) bekezdése szerint benyújtott aláírásgyűjtő íven lévő, továbbá a 45. §-ban foglalt rendelkezések megszegésével gyűjtött aláírást a helyi választási bizottság nem ellenőrzi.
(2) Az aláírás ellenőrzése során meg kell vizsgálni a 44. §-ban foglalt követelmények teljesülését, azonosítani kell a kezdeményezést aláíró polgárt, meg kell állapítani, hogy rendelkezik-e választójoggal, továbbá meg kell állapítani az érvényes aláírások számát.
(3) A kezdeményezést aláíró polgár azonosítását és választójoga megállapítását az aláírásgyűjtő íven feltüntetett adatainak a központi névjegyzék adataival való összevetésével kell elvégezni.
(4) Az aláírások tételes ellenőrzését addig kell folytatni, amíg bizonyossá nem válik, hogy az érvényes aláírások száma a választópolgárok helyi népszavazás kezdeményezéséhez szükséges számát eléri vagy az alatt marad.
(5) Az aláírások ellenőrzése során a szervező képviselője jelen lehet.
(6) Az aláírások ellenőrzését az aláírásgyűjtő ívek benyújtásától számított negyvenöt napon belül kell lefolytatni.
50. § Ha az érvényes aláírások száma eléri a helyi népszavazás kezdeményezéséhez szükséges számot, az aláírások ellenőrzésének eredményéről - az azt megállapító határozat jogerőre emelkedésétől számított nyolc napon belül - a helyi választási bizottság elnöke tájékoztatja a polgármestert.
16. A személyes adatok védelme
51. § (1) A választópolgár és az aláírást gyűjtő polgár aláírásgyűjtő íven feltüntetett adatai nem nyilvánosak, azokról - az aláírást ellenőrző szerv által az aláírások érvényességének megállapítása céljából vezetett technikai nyilvántartás kivételével - másolatot készíteni tilos.
(2) A választópolgár és az aláírást gyűjtő polgár adatait, valamint a technikai nyilvántartást a választási szervek és a törvényszék ellenőrizhetik.
(3) A szervezőknek a be nem nyújtott aláírásgyűjtő íveket a benyújtásukra rendelkezésre álló határidő lejártát követő három napon belül meg kell semmisíteniük, és erről jegyzőkönyvet kell készíteniük. A jegyzőkönyvet három napon belül a helyi választási bizottságnak át kell adni.
(4) A benyújtott aláírásgyűjtő íveket, valamint a technikai nyilvántartást a helyi választási iroda az érvényes aláírások számának megállapítását követő harmincadik és negyvenötödik nap között megsemmisíti.
(5) A szervező személyes adatait - a kezdeményezés benyújtására való jogosultsága ellenőrzése és a kapcsolattartás céljából - a választási szervek és a törvényszék kezeli, azokat - a 37. § alapján nyilvánosságra hozott adatok kivételével - törölni kell
a) a 38. § (1) bekezdés a)-e) pontja szerinti időpontot követő harmincötödik és negyvenedik nap között,
b) a 38. § (2) bekezdésében foglalt tilalommal kapcsolatos jogorvoslat esetén a jogorvoslat elbírálását követő öt napon belül, vagy
c) a népszavazás elrendeléséről szóló határozat jogerőre emelkedését követő öt napon belül.
17. A helyi népszavazás elrendelése
52. § A polgármester a törvényben foglalt feltételeknek megfelelő kezdeményezést a 43. § (2) bekezdése vagy az 50. § szerinti tájékoztatás kézhezvételét követő legközelebbi testületi ülésen bejelenti.
53. § A helyi népszavazás elrendeléséről az 52. § szerinti bejelentést követő harminc napon belül dönt a képviselő-testület.
54. § A képviselő-testület bizottsága, valamint tagjai a helyi népszavazás elrendeléséig visszavonhatják az általuk benyújtott helyi népszavazási kezdeményezést.
55. § (1) A képviselő-testület helyi népszavazás elrendeléséről szóló határozata tartalmazza a helyi népszavazásra bocsátott kérdést, továbbá rendelkezik a helyi népszavazás költségvetéséről. A kérdést a kezdeményezésben megfogalmazott formában kell helyi népszavazásra bocsátani.
(2) A helyi népszavazás elrendeléséről szóló határozatot az önkormányzat hivatalos lapjában, illetve a helyben szokásos módon közzé kell tenni. A polgármester a helyi népszavazás elrendeléséről tájékoztatja a helyi választási bizottság elnökét.
18. Jogorvoslatok
56. § (1) Az aláírásgyűjtéssel és az aláírások ellenőrzésével kapcsolatos jogorvoslat benyújtására és elbírálására rendelkezésre álló határidő öt nap. Ha a határidő utolsó napja nem munkanapra esik, a határidő csak az azt követő legközelebbi munkanapon jár le.
(2) Az aláírásgyűjtéssel kapcsolatos kifogás elbírálása a helyi választási bizottság hatáskörébe tartozik. A helyi választási bizottság határozata elleni fellebbezést a területi választási bizottság bírálja el.
57. § (1) A helyi választási bizottságnak a kérdés hitelesítésével kapcsolatos döntése elleni felülvizsgálati kérelmet - a törvényszékhez címezve - úgy kell benyújtani, hogy az a határozat közzétételét követő tizenöt napon belül megérkezzen a helyi választási bizottsághoz. Ha a határidő utolsó napja nem munkanapra esik, a határidő csak az azt követő legközelebbi munkanapon jár le.
(2) A helyi választási bizottság a felülvizsgálati kérelmet a beérkezését követő öt napon belül megküldi a törvényszéknek. Ha a felülvizsgálati kérelmet közvetlenül a törvényszékhez nyújtották be, arról a törvényszék haladéktalanul tájékoztatja a helyi választási bizottságot.
(3) A törvényszék a felülvizsgálati kérelmet harminc napon belül bírálja el. A törvényszék a helyi választási bizottság határozatát helybenhagyja, vagy azt megváltoztatja; döntése ellen további jogorvoslatnak helye nincs.
58. § (1) A képviselő-testület helyi népszavazást elrendelő, valamint kötelezően elrendelendő helyi népszavazás elrendelését elutasító határozata elleni felülvizsgálati kérelmet - a törvényszékhez címezve - úgy kell benyújtani, hogy az a határozat közzétételét követő tizenöt napon belül megérkezzen a helyi választási bizottsághoz.
(2) A helyi választási bizottság a felülvizsgálati kérelmet a beérkezését követő öt napon belül megküldi a törvényszéknek. A helyi választási bizottság elnöke a felülvizsgálati kérelem benyújtásáról haladéktalanul tájékoztatja a polgármestert.
(3) Az (1) bekezdésben meghatározott eljárásban a törvényszék a határozat érdemében csak akkor folytat vizsgálatot, ha az aláírásgyűjtő ív hitelesítése és a helyi népszavazás elrendelése között a körülményekben olyan lényeges változás következett be, amelyet a kérdés hitelesítéséről, vagy az azzal szembeni felülvizsgálati kérelemről hozott döntés során a helyi választási bizottság, illetve az 57. § szerinti eljárásban a törvényszék nem vehetett figyelembe, és a döntést érdemben befolyásolhatja. A törvényszék nem vizsgálja érdemben azt a felülvizsgálati kérelmet, amelyben a kérelmező a kérdés tartalmát illető, valamint a hitelesítéssel összefüggő alkotmányossági aggályokra hivatkozik.
(4) A törvényszék a felülvizsgálati kérelmet harminc napon belül bírálja el. A törvényszék a képviselő-testület határozatát helybenhagyja, vagy azt megsemmisíti, és a képviselő-testületet új határozat meghozatalára kötelezi.
19. A helyi népszavazás kötőereje
59. § A helyi népszavazás érvényes, ha a választópolgárok több mint fele érvényesen szavazott, és eredményes, ha az érvényesen szavazó választópolgárok több mint fele a megfogalmazott kérdésre azonos választ adott.
60. § (1) A képviselő-testület - ha a helyi népszavazás döntési kötelezettséget keletkeztet - köteles a helyi népszavazás napjától számított száznyolcvan napon belül az érvényes és eredményes helyi népszavazás döntésének megfelelő rendeletet megalkotni vagy határozatot hozni.
(2) Az érvényes és eredményes helyi népszavazással hozott döntés a képviselő-testületre a helyi népszavazás napjától - ha a helyi népszavazás rendeletalkotási kötelezettséget keletkeztet, a rendelet kihirdetésétől - számított egy évig kötelező.
20. A területi szintű helyi népszavazás
61. § (1) A megyei és a fővárosi szintű helyi népszavazásra e fejezet rendelkezéseit megfelelően alkalmazni kell.
(2) Az e fejezetben a helyi választási bizottság számára megállapított hatáskört a területi választási bizottság, a területi választási bizottság számára megállapított hatáskört a Nemzeti Választási Bizottság, a helyi választási iroda és annak vezetője számára megállapított hatáskört a területi választási iroda és vezetője gyakorolja.
(3) Az e fejezetben a törvényszék számára megállapított hatáskört a Kúria gyakorolja.
László KissMODERN VILÁG SPARTACUSAI! tSnponaéganpnSsomp lnmreoosdt ·
12 - oldal kérlek olvasd végig - hisz érted írtam! Sehol a világon nem lesz polgárháború ha az irányító köztörvényes gazdasági pénzi politikai irányító bűnözőket börtönbe zárod előtte! Sima még ilyen nem volt változás áll be békésen - a hamis maszkosok eltűnnek! AMERIKA VISSZAÁLLÍTJA AZ 1776-OS TÖRVÉNYEKET! Az Amerikai Egyesült Államok függetlenségi nyilatkozata Ez a szócikk az 1776-os amerikai függetlenségi nyilatkozatról szól. Hasonló címmel lásd még: Függetlenségi nyilatkozat (egyértelműsítő lap). Disambig.svg Ez a szócikk az Egyesült Államoknak a szabadságjog és az egyenlőség eszméjének a nyilatkozatáról is szól. Hasonló címmel lásd még: Jogok nyilatkozata (egyértelműsítő lap). 1776. július 4-én a Kontinentális Kongresszus elfogadta a tizenhárom gyarmatnak a Brit Birodalomtól való függetlenségét kimondó Lee-határozatot. A döntést hivatalosan bejelentő és megindokló …
VISSZA AZ ŐSKORBA…
Attila Izsák
megosztotta az első bejegyzését.
Új tag
· 12 ó. · FELJEGYZEM MA : 2020. 11. 16. 14:31 órakor….
https://www.facebook.com/groups/Normalis.Eletet.Akarunk/permalink/680616219558842/?comment_id=682328336054297
Èn szerencsère egy telephelyen őrkődőm ahol egyedül vagyok, egy kisfaluban èlek egyedül boltba règ nem járok, jár a faluba egy mozgó bolt ott veszem meg amire szüksègem van, amihez nem jutok ott hozzá arról inkább lemondok, az őrhelyemre kocsival járok a benzinkútnál miután megtanultam, nem tudnak mit kezdeni velem kènytelenek beengedni fűzetni. Aztán ha ez is kevès lesz akkor inkább kivonulok a tàrsadalombol, amire szüksègem van megtermelem tartok állatokat. Lemondok minden szolgáltatásol nem kell sem áram sem víz telefon banki szolgáltatás, egèszsègügyi szokgàltatàs sem kell amit legyöz az immunrendszerem azt legyözzi amit nem akkor ennyi volt.…