Vandalizmus és erőszak
A kínai szárazföldhöz kötődő vállalatokat graffitik és plakátok célozták meg az egyre növekvő frusztráció közepette, miszerint a hongkongi kormány nem felel meg a tüntetők követeléseinek. Legalább két Bank of China ATM-et gyújtottak fel október 2-án. Néhány Starbucks üzlethelyiséget is megrongáltak, amelyeket a Maxim Caterers üzemeltet . Outlets a Kereskedelmi Press , Hong Kong legrégebbi kiadója létre 1897-ben már tulajdonában kínai Egyesült Publishing , amely állítólag által ellenőrzött kínai összekötő hivatal támadtak, könyvek égett. Külön esetekben többen egy kínai nemzeti zászlót dobtak a Victoria kikötőbe, és megrongálták a Peking-párti képviselők irodáit. Egy megfigyelő lámpaoszlopot, amelyet a tüntetők féltek attól, hogy a kormány felhasználja polgárainak megfigyelésére, a tüntetők szétbontották az augusztus 24-i kwun tongi tüntetés során. A tüntetők bocsánatot kértek, amiért véletlenül megrongálták a vélt "ártatlan" üzleteket és bankokat azzal, hogy az ingatlanukra "sajnálom" szórták be a festményt. Miután nagy tömegközlekedési pályaudvarokat rongáltak meg és gyújtogattak, hongkongi vasútüzemeltető október 4-én éjjel megszüntette az összes vonatszolgáltatást, valamint az összes kisvasút és az MTR által üzemeltetett buszjáratot. Az MTR a tüntetők által rongálás célpontjává vált, mióta a vasút üzemeltetője négy állomást bezárt az augusztus 24-i tiltakozás előtt, amelyet a rendőrség engedélyezett, miután a kínai média nyomást gyakorolt rá. Az MTR-t azzal is vádolták, hogy rendőröket szállított, és bírálták, hogy nem adta ki a CCTV-felvételeket az augusztus 31-i Edward herceg állomás incidenséről . Az erőszak időnként az állítólagos triász tagok felé is irányult. Tsuen Wan két mahjong szalonját azzal vádolták, hogy kapcsolatban álltak az augusztus 5-i általános sztrájk közben tiltakozókat megtámadó támadókkal, és megrongálták a tüntetők. A repülőtér egy másik incidensében két szárazföldi utazót, akiket a kínai kormánnyal fennálló kapcsolatokkal vádolt tüntetők, a tüntetők több órán keresztül erőteljesen őrizetbe vettek, és mielőtt a mentőkhöz engedték őket, bántalmazták őket. A kemény lelkű tüntetők támadni kezdték az egyéneket, és rongálták a Peking-párti kirakatokat, bankokat, kávézókat és metró bejáratait; a tüntetők az éberséges támadásokat " magánügyek rendezésének" ( kínaiul : describe ) írják le , mivel egyre bizalmatlanabbak és óvatosabbak lettek a rendőrséggel, mint rendvédelmi szervvel szemben. 2019. október 6-án Celine Ma színésznő azt állította, hogy őt fizikailag megtámadták, miközben a tüntetők csoportját forgatta, megrongálva a Bank of China ATM-et. Ezután Robert Ovadia ausztrál újságíró segítségével elkísérték . Sérüléséhez öltésekre volt szükség az állán és a tarkóján. Egy férfi kritikus állapotban volt, miután gyúlékony folyadékba öntötték és felgyújtották a tüntetőkkel folytatott vita során november 11-én.
Alternatív tiltakozások Lennon Walls szomszédsága
Fő cikk: Lennon Wall (Hong Kong), 2019. június – július A 2019–2020 közötti hongkongi tüntetések körüli taktikák és módszerek -
Kep: Alagút a Tai Po Market MTR állomás közelében , amelyet "Lennon alagútnak" neveznek el.
Az eredeti Lennon-falat a hongkongi központi kormányhivatal lépcsője előtt állították fel. 2019 júniusában és júliusában Hongkong egész területén megjelentek a szabadság és demokrácia utáni post-it üzenetekkel borított Lennon Wall -ok . Az állampolgárok különböző tiltakozó plakátokkal és művészeti alkotásokkal vakolták Lennon Wallokat is, hogy felhívják az emberek figyelmét a tiltakozásokra. Hongkong tömegből származó térképe szerint az egész régióban több mint 150 Lennon-fal található. Lennon Walls megjelent Torontóban, Vancouverben, Tokióban, Berlinben, Londonban, Melbourne-ben, Manchesterben , Sydneyben, Taipeiben és Aucklandben is. A hongkongi demokráciai mozgalom iránti szolidaritás üzenetei felkerültek az eredeti prágai Lennon-falra is. Július 30-án egy hongkongi diáklányt bántalmaztak a demokrácia- és Kína-párti hallgatók közötti konfrontáció során, miközben az
Aucklandi Egyetemen Lennon-falat emeltek .
Kep: Lennon Fal; Lennon Wall egy Yoshinoya gyorsétteremlánc előtt, Hong Kong. Tiltakozás a hirdetési döntéseik ellen.
Éhség támad
A tüntetők egy csoportja éhségsztrájkot folytatott az admiralitás július 1-jei tüntetését követően . Roy Chan prédikátor kezdeményezte az akciót, és hozzá még körülbelül 10 ember csatlakozott, köztük a Munkáspárt törvényhozója, Fernando Cheung . Az Admiralitásban, a Harcourt Road közelében táboroztak , és számos tábla volt feltüntetve, hogy tájékoztassák a nyilvánosságot céljaikról. Legalább öt ember megfogadta, hogy folytatja a böjtöt, amíg a kiadatási törvényt hivatalosan visszavonják.
Függőleges tiltakozó transzparensek
Fő cikk: függőleges tiltakozó transzparensek
Miután az első dokumentált dombtetőn álló függőleges tiltakozó szalagot kibontották az Oroszlán-sziklán a 2014-es esernyőforradalom idején, a 2019-es tüntetéseken újabb szalagcímek kerültek fel a különböző dombtetőkre és az épületablakokra. A függőleges tiltakozó szalagokat tömegtüntetések és felvonulások során is alkalmazták, valamint felakasztották a bevásárlóközpontokba, valamint a közép- és egyetemi campusokra.
Nem együttműködési mozgások
Néhány demokrácia-aktivista polgári engedetlenséget és közvetlen cselekvési taktikát alkalmazott. Ilyen például a kormányzati műveletek megzavarása, a bevételi torony közelében lévő területek elfoglalása , valamint a Hong Kong-i rendőrség főkapitányának ostromolása Wan Chai-ban. Június közepén a tüntetők megzavarták az MTR szolgáltatásait azzal, hogy elzárták a vonat ajtajait és megnyomták a vészleállító gombokat a különböző vasútállomásokon, késleltették a szolgáltatásokat. A Demosistō a Mei Foo állomáson is összegyűlt, hogy felhívja a figyelmet a problémákra, és ingázókat kért a „hallgatók védelmében”. Az MTR-szolgáltatások megszakadása a július 21-i Yuen Long-i erőszak után is folytatódott , a tüntetők akadályozták az Admiralitás állomás vonatközlekedését és azt kérték, hogy az MTR Corporation-t tegyék felelőssé a helytelen kezelésért. Az MTR-szolgáltatások akadályoztatása vegyes válaszokat kapott más ingázóktól. Július 30-án a nem együttműködő mozgalom ismét megcélozta az MTR szolgáltatást a reggeli csúcsforgalom idején. Körülbelül három órán keresztül az aktivisták megszakították a Kwun Tong vonalat egy csomópontnál. A szolgáltatás kimaradásai miatt az MTR ingyenes buszközlekedést biztosított az érintett ingázók számára. A Hong Kong-szigeten található North Point állomás vonatát is megcélozták a tüntetők. A vasúti személyzet sztrájkkal fenyegetett július 30-án, de a vasúti szakszervezetek hivatalosan nem támogatták a sztrájkokban való részvételt.
Kep: Az étterem bezárása augusztus 5-én
Az augusztus 5-i általános sztrájk során a tüntetők elzárták a vonat ajtaját az MTR különböző állomásain. Ennek eredményeként az MTR hálózat nagy része megbénult. Az együttműködés nélküli mozgalom csúcsforgalmi időszakokat célzott meg, akadályozva ezzel az embereket a munkába utazásban vagy a hazatérésben. Az érintett aktivisták szerint az volt a céljuk, hogy megakadályozzák az utasok munkáját olyan döntő üzleti körzetekben, mint Central, Tsim Sha Tsui és Mong Kok. A sztrájk során egy terhes nő rosszul érezte magát, és sok órát várakozás közben a vasútállomáson kért segítséget a mentőktől. Ugyanezen a napon a mozgalom az utakat is megütötte, ahol a tüntetők járműveikkel megzavarták a forgalmat, ideértve a sávokban való megállást és a körforgalmak lassú körbevezetését. Egyes tüntetők különféle eszközöket használtak, beleértve az utcai korlátokat, a forgalmi kúpokat, a barikádokat és a szemétkosarakat, hogy elzárják az utakat, amelyek megakadályozták számos jármű áthaladását. A Cross-Harbor alagutat, Hongkong egyik legforgalmasabb útvonalát augusztus 3-án rövid ideig elzárták. A jelentések azt mutatták, hogy a hongkongi nemzetközi repülőteret sztrájk-cselekmények érintették, amelyek számos járat törlését és késését eredményezték. A fotók azt mutatták, hogy sok utazó várakozik a teremben. Az MTR vasúti szolgáltató tüntetéseiben tett intézkedéseit a tüntetők bírálták, amelyek felhívást kértek a hongkongi állampolgároktól, hogy ugorjanak át az állomás kapuján, hogy elkerüljék a viteldíjakat . Ez arra késztette az MTR-t, hogy bejelentse a Hongkongi Gurkhas - dandár egykori tagjainak toborzásának tervét az együttműködésen kívüli mozgalom kezelése és a biztonság megerősítése érdekében.
A rendőrség blokádjai
Június végétől kezdve némileg szokásossá vált, hogy a nap folyamán a békés menetelés radikálisabb közvetlen cselekedetekké változott éjszaka, gyakran utcai tiltakozásokkal, blokádokkal és rongálásokkal a rendőrségre. Számos blokád szolidaritási akció volt a kemény rendészeti taktikákra és a demokrácia-aktivisták legutóbbi letartóztatásaira adott válaszként. Ostromolták a Yuen Long , Tin Shui Wai , Ma On Shan , Tseung Kwan O , Kwun Tong , Tsim Sha Tsui és Sham Shui Po különféle rendõrségeit , valamint a Rendõrkapitányságot. A tüntetők barikádokat építettek, rongálták a HKPF épületeket, téglákat és tojásokat dobáltak , és graffiti szlogeneket festettek az állomás külső falaira. A rendőrőrsök blokádjai szeptemberig folytatódtak rutinszerű és éjszakai demonstrációs taktikaként.
Emberi lánc
Fő cikk: Hong Kong Way Augusztus 23-án este becslések szerint 135 000 ember vett részt a "The Hong Kong Way" kampányban, hogy felhívja a figyelmet a mozgalom öt követelésére . Kezet fogtak, hogy létrehozzanak egy 50 kilométer hosszú emberi láncot, amely a hongkongi kikötő mindkét oldalán és az Oroszlán szikla tetején húzódik . Az akciót egy hasonló esemény inspirálta, amely 30 évvel ezelőtt, 1989. augusztus 23-án történt. A Balti-út 2 millió embert érintett, 675 kilométert tettek ki Észtország, Lettország és Litvánia területein, a Szovjetuniótól való függetlenség felszólításaként . A Hong Kong Way eseményt a LIHKG fórumai szervezték, a valós idejű Telegram csevegőcsoportokkal együtt, hogy segítsék az emberi lánc létrehozását. Az esemény egyik résztvevője ezt a tiltakozást nagyon másként jellemezte a múltban: "Ezúttal a harmóniát és a szeretetet mutatja be, nem pedig a haragot és a gyűlöletet." A szellem az egység. " A Hong Kong Way kampányt követően néhány középiskolás diák emberi láncokat alakított ki iskolái körül szeptember elején.
Kep: Human chain= Emberi lánc; Több mint 1000 ösvény-futó és természetbarát gyűlt össze a Lion Rock tetején a Hong Kong Way-re. 2019. augusztus 23
Éjszakai demokrácia-énekek
A tüntetők megkezdték azt a hagyományt, hogy éjjel szlogeneket kiáltanak a lakásuk ablakából. Augusztus 19-től a lakók minden este 22 órakor kiabáltak az ablak mellett, hogy a szomszédok és a közeli lakosok felvidíthatók legyenek, amíg a tüntetések és társadalmi küzdelmek be nem fejeződnek. A demokrácia énekei, valamint a rendőrségre és a kormányra vonatkozó panaszok hallhatók az egyetemi kollégiumokon kívül és Hong Kong városrészekben az egész városban. Az ötlet egy ingyenes és közösségi "késő esti koncert" megrendezésére kezdetben a LIHKG fórumon terjedt el , és rendszeres szolidaritásként, valamint a panaszok interaktív módon történő levezetésének módjaként fogott fel. A tüntetők által kiabált gyakori mondatok: "öt követelés, nem kevesebb", " felszabadítja Hongkongot, korunk forradalmát " és "hongkongiak, adjunk olajat ".
Petíciós kampányok
2019 májusától több, mint 200 középiskola, különféle iparágak, szakmák és környezetek több petíciót hoztak létre a törvényjavaslat ellen. Több mint 167 000 hallgató, öregdiák és tanár az összes állami egyetemről és minden hét középiskolából Hongkongban, beleértve a Szent Ferenc Canossian Főiskolát, amelyen Carrie Lam részt vett, szintén hógolyózási kampányban indított online petíciót a kiadatási törvény ellen. A kampányhoz csatlakozott a St. Mary's Canossian College és a Kowloon Wah Yan College is, amelyeken Teresa Cheng igazságügyi miniszter és John Lee biztonsági titkár vett részt. Még a Szent István Kollégium öregdiákjai, hallgatói és tanárai sem voltak meggyőződve arról, hogy a tajvani gyilkosságok ügyében Poon Hiu-wing áldozata részt vett az 1. és a 3. formában, mivel azzal vádolták a kormányt, hogy ügyét ürügyként használta a számla passzusa. A volt kormányvezetők, köztük Anson Chan , a volt adminisztrációs főtitkár , több nyílt levelet intéztek Carrie Lamhoz, amelyben arra kérték, hogy válaszoljon a tüntetők által felvetett öt alapvető követelésre. Mintegy 230 köztisztviselő több mint 40 kormányzati szervtől, köztük az RTHK , az Innovációs és Technológiai Iroda , a Tűzoltóság , a Vám- és Jövedéki Osztály , a Bevándorlási Osztály és a Javítószolgálat Osztálya is közös nyilatkozatot adott ki, amelyben elítélte Lam adminisztrációját és követelte a munkában részt vevő kulcsfontosságú tisztviselőket. köztük Lam, John Lee , Teresa Cheng és Stephen Lo, hogy kilépjenek identitásuk titkolása közben. A köztisztviselők munkaerő-sztrájkkal is fenyegetőztek, hogy megbénítsák a kormány működését, ha az alapvető követelményeket nem teljesítik.
Gazdasági tiltakozások
Sárga gazdasági kör
Fő cikk: Sárga gazdasági kör
A kormánypárti kereskedők és éttermek bojkottálására irányuló mozgalom mellett a demokráciapárti tüntetők megindították az úgynevezett „Sárga Gazdasági Kört”, ezzel megkísérelve a kereskedőket demokráciapárti vagy kormánypárti szegregációra szétválasztani. A tiltakozók, aktivisták és a tiltakozó mozgalom szimpatizánsai csak az üzleteket pártfogolják, amelyek kifejezték támogatásukat a tiltakozó mozgalom iránt, bojkottált üzletek pedig a tiltakozásellenes véleményt és a kínai finanszírozású vállalatokat. A gazdasági körön keresztül az aktivisták arra számítottak, hogy ez önellátó gazdaságot hoz létre , és a "sárga" üzletek által megszerzett tőke visszafolyhat a tiltakozó mozgalom támogatására. Ez részben válasz a kommunista párt politikatorientált üzleti modelljére. Az egyik kiemelkedő példa arra, hogy a kommunista párt különféle állami tulajdonú vállalkozások és üzleti hatások révén 1997 óta bojkottálta az Apple Daily demokráciapárti újságot azzal, hogy nem tett hirdetést az újságra. Ez válasz volt arra is, hogy egyes vállalatok olyan döntéseket hoztak, amelyek károsak voltak a tiltakozó mozgalomra, például elbocsátották azokat az alkalmazottakat, akik támogatást fejeztek ki a tiltakozásokhoz. Az egymás közelében elhelyezkedő sárga üzletek alkalmanként összefognak, hogy szervezzenek átkelő akciókat, és néhányan együttműködtek a demokratikus párti kerületi tanácsosokkal, hogy 2020 januárjában városszerte holdújévi vásárokat rendezzenek . A "Sárga gazdasági kör" kritikát kapott néhány oldalról, egy olyan elmélet alapján, amely szerint nem tartja be a szabad gazdaság fő elvét. Erkölcstelenségnek is kifogásolták önkényességének mértéke és a kis üzletekre gyakorolt feltételezett negatív hatása miatt. Edward Yau , a hongkongi kormány gazdasági és kereskedelmi titkára a médiában felszólalt a vállalkozásoknak ez a politikai hajlandóságon alapuló szegregációja ellen. A kit népszerű politikai kommentátora úgy vélekedett, hogy ez csak a demokratikus mozgalom normális fejleménye, és megkérdőjelezte, hogy a kormány miért nem szólt soha egy szót sem a kommunista pártról, sem pedig az 1997 óta bojkottáló kormányokról az Apple Daily újság ellen. Simon Shen politológus javasolta hogy a Gazdasági Kör lehet példa az "identitásgazdaságra", és azt jósolta, hogy az érintett vállalkozások "potenciális piacot élvezhetnek, amelynek értéke meghaladja a 100 milliárd HK dollárt". Várható, hogy ez a politikai mozgalom folyamatos lesz, és hosszabb távon befolyásolni fogja.
Bojkottok
A Hírközlési Hatósághoz körülbelül 12 000 panasz érkezett, amelyekben kritizálják a TVB tudósítását a létesítménypárti tábor és a KKP támogatása miatt . A tiltakozók azt állították, hogy a TVB túlságosan leegyszerűsített, korlátozott információkkal ellátott elbeszélést nyújtott be, ezért elkerülte a nyíltabb cenzúrázási módszereket. Ennek fényében a Pocari Sweat hongkongi kirendeltsége a kiadatásellenes tüntetők örömére visszavonta hirdetéseit a TVB-től, miközben a szárazföldi fogyasztókat is feldühítette. A netezők ekkor kampányt indítottak a vállalatok nyomására, hogy ne állítsanak fel hirdetéseket a TVB-n. Miután a rendőri brutalitást szatirizáló reklám jelent meg a vállalat Facebook-oldalán, a japán gyorsétterem Yoshinoya helyi franchise-ja azt mondta, hogy megszakította a kapcsolatot partneri marketingügynökségükkel. Ez az akció a tüntetőktől kritikát kapott. A tüntetők egy online kampányt is indítottak a "Bye Buy Day HK" néven, amely arra ösztönözte az aktivistákat, hogy kevesebb pénzt költsenek minden péntekre és szombatra, és kerüljék a pekingi pártok melletti cégek vásárlását vagy étkezését. Egy mobilalkalmazást fejlesztettek ki, amely segít az embereknek megtalálni azokat az üzleteket, amelyek támogatták a tiltakozó mozgalmat, és azokat az üzleteket, amelyek kapcsolatban állnak Kínával. A Maxim éttermei a tüntetők célpontjává váltak, miután Annie Wu , a társaság alapítójának lánya a tüntetőket "garázdaságnak" nevezte és megalapozatlan állításokat fogalmazott meg az Egyesült Nemzetek Emberi Jogi Tanácsának tüntetéseivel kapcsolatban, és azzal fenyegetőzött, hogy kiutasítja az osztályban részt vevő diákokat. bojkottok a Kínai Alapítvány Középiskolájában , abban az iskolában, amelynek segített. A tüntetők bojkottálták minden éttermét és üzletét, beleértve a franchise-okat, mint például a Starbucks . Később Maxim elhatárolódott ezektől az állításoktól. A Best Mart 360 snack üzletlánc a tüntetők célpontjává vált, miután azzal vádolták, hogy kapcsolatban áll a "Fujian bandákkal", akik augusztusban megtámadták a tüntetőket North Pointban. 2019. november 28-ig a snack-élelmiszerlánc 102 üzletéből 75-et összesen 180 alkalommal szemetet vagy bombát bombáztak. A Best Mart 360 ekkor bejelentette, hogy visszafogja működését Hongkongban, és kibővítette piacát Makaóban és Kínában.
Kep: Éhezők az Admiralitás Központ előtt. 2019. július 9
Művészet és zene
Fő cikk: A 2019-es hongkongi tüntetések művészete
A tüntetők származékos műveket és eredeti műalkotásokat készítettek a közelgő tüntetések előmozdítása, az egység üzeneteinek terjesztése és a kormány kritizálása érdekében. A tüntetők megkezdték a "freenix" nevű origami daruk hajtogatását is, amelyet a béke és a remény megtestesítőjeként tekintettek rá. A tüntetők tömegesen finanszírozták a Lady Liberty Hong Kong nevű, 4 méter magas demokráciapárti szobrot is . A szobor mintája a fordított kézbesítés bemutatójának jelmezéből származik: sárga bukósisak, szemmaszk és légzőkészülék viselése; a jobb kéz ernyőt tart; a bal kéz olyan zászlót tart, amelyen " Liberáld ki Hongkongot, korunk forradalma " felirat olvasható. A Pepe the Frog rajzfilmfigurát a demokráciapárti tüntetők széles körben alkalmazták. Ez a használat nem kapcsolódik a karakter asszociációjához az alt-right- szal a világ más részein. A " Sing Hallelujah to the Lord " elnevezésű 1974-es keresztény himnusz a kiadatásellenes tüntetések "nem hivatalos himnuszává" vált, mivel a tiltakozások korai szakaszában mindenhol hallották a sok tiltakozó helyen. „ Hallod a People Sing ”, a nem hivatalos himnusza az Umbrella Mozgalom 2014-ben , szintén felbukkant, mint egy általánosan énekelt dal alatt a tiltakozás. Névtelen zeneszerzők egy csoportja írta a " Glory to Hong Kong " dalt , amely a tiltakozás témája lett, és amelyet a tüntetők Hongkong nem hivatalos nemzeti himnuszának tekintettek. Ugyanezen az éjszakán a dalt nyilvánosan elénekelték Hongkong szerte több mint egy tucat bevásárlóközpontban is. Néhány tüntető az Egyesült Államok zászlaját lengette , támogatva az amerikai kongresszus által javasolt törvényjavaslatot a hongkongi emberi jogi és demokrácia törvényről . Mások egy Union Jack-et , valamint a Kínai Köztársaság, sőt Dél-Afrika zászlaját is lengették. A gyarmati korban Hongkong által használt Sárkány és Oroszlán zászló a tüntetések során is látható, bár használatát gyakran vitatták. A tüntetők létrehozták a megfonnyadt vagy véres bauhinia virágzászlót is, amelyet a hongkongi regionális zászlóból módosítottak. A hongkongi zászló fekete-fehér változatát, amelyet " Fekete Bauhinia " néven emlegetnek , szintén tüntettek. A tüntetők a Chinazi zászlót úgy is létrehozták, hogy a Kínai Népköztársaság és a náci párt zászlaját ötvözték , hogy összehasonlíthassák őket. A változatok között szerepelnek a vörös alapon a náci horogkeresztet alkotó aranycsillagok és a kínai zászló aranycsillagait felváltó náci horogkeresztek.
Kep: Jobb szemüket eltakaró tüntetők
Technológia
Online aktivizmus
A tüntetők az internetre is ellátogattak, hogy információt és ötleteket cseréljenek. A netezők a népszerű online fórumot, a LIHKG-t használták , hogy vonzóbbá tegyék a tüntetéseket, és ötleteljenek, és szavazzanak az ötletekre. Ezek között szerepelt az MTR- szolgáltatások megszakítása , az éberségre való összegyűjtés, a "piknikek" szervezése (a megfigyelés elkerülésére használt kifejezés), valamint a kiadatásellenes törvényjavaslatok feljegyzéseinek elkészítése , amelyek konzervatív értékeket vonzanak, hogy a hongkongi idősek jobban megértsék a kiadatásellenes indoklást. A tüntetők a Telegramot is választották , amely opcionálisan végponttól végpontig titkosított üzenetküldő szolgáltatás volt , hogy kommunikáljanak személyazonosságuk elrejtése érdekében, és megpróbálják megakadályozni a kínai kormány és a hongkongi rendőrség nyomkövetését. Az alkalmazás szervereit szolgáltatásmegtagadási támadások követték június 12-én. Az alkalmazás alapítója, Pavel Durov Kína néven azonosította a támadás eredetét, és kijelentette, hogy "időben egybeesett a hongkongi tüntetésekkel". A tüntetők kifejlesztettek egy " HKmap.live " nevű volította az alkalmazást. A Sárga Gazdasági Kör további megkönnyítése érdekében olyan alkalmazásokat fejlesztettek ki, amelyek segítik az olvasókat a különböző üzletek és vállalatok politikai irányultságának felismerésében.
mobil-alkalmazást is , amely a rendőrség és a kormányellenes tüntetők tartózkodási helyét tömöríti. Az alkalmazás rövid időn belül elérhető volt az iOS App Store-ban , miután az Apple eredetileg elutasította az alkalmazást, bár az Apple ezt követően Kína nyomására eltávolította az alkalmazást. A Sárga Gazdasági Kör további megkönnyítése érdekében olyan alkalmazásokat fejlesztettek ki, amelyek segítik az olvasókat a különböző üzletek és vállalatok politikai irányultságának felismerésében.
Augusztus 11. után, amikor egy tüntető jobb szemét állítólag szakította meg a babzsákos forduló, a netezők megkezdték a # Eye4HK kampányt, és felhívták az embereket szerte a világon, hogy készítsenek egy fényképet magáról, amely a jobb szemüket takarja, és ossza meg a közösségi médiában, hogy támogatást nyújtson a mozgalom és a kiadatásellenes tüntetők. A tüntetéseken mind a tüntetők, mind a kormánytámogatók körében egyre nagyobb a dezinformáció terjedése, ami fokozott reakciókat és polarizációt eredményezett a nyilvánosság körében. Az állampolgárok sajtótájékoztatóján (lásd alább) a Telegram egyik csoportja a "Peking-Pro trollok - az úgynevezett 50 centes hadsereg elnevezésével állítja az árat, amelyet állítólag minden egyes posztért fizetnek", valamint a "állam által támogatott média és bothálók [akiket] hatalmas mennyiségű dezinformáció és félretájékoztatás kiszivattyúzására használtak , amelynek célja a tüntetők lázadása és idegen hatalmak stúdiója aláásása". (Fu King-wa, a Hongkongi Egyetem kutatása "megállapította, hogy a hongkongi tiltakozásokkal kapcsolatos hírcsatornák 20% -át a Twitteren" hamis számlák "tették közzé, amelyek minimális interakciót mutatnak a többi felhasználóval. szám, mint a 10% -os hamis hírcsatorna az Egyesült Államok 2016-os elnökválasztásán, ahol állítólag Oroszország megpróbálta torzítani az eredményt. 2019 augusztusában a Facebook és a Twitter blokkolta "több tízezer olyan fiókot, amelyek szerintük kapcsolódtak [Kína] állam által támogatott fiókokhoz. félretájékoztató kampányok ".) A Telegram csoport vezetője, Shirley azt mondta:" A mémeket, a GIF-eket [rövid, animált képek] és hashtageket találjuk ki a Twitter- hírcsatornákhoz a figyelem felkeltése érdekében. Másrészt részletesebb cikkeket teszünk közzé olyan online fórumokon, mint a Reddit és Quora , ahol értelmes beszélgetéseket szeretnénk kialakítani az emberek számára a világ minden tájáról, hogy megértsük a hongkongi helyzetet "- mondta. "Méretét tekintve soha nem versenyezhetünk az 50 centes hadsereggel. De úgy gondolom, hogy a hiteles interakciók sokkal erőteljesebbek, mint a spam megjegyzések." Megjelent a Steam játék , Liberate Hong Kong címmel , amely lehetővé teszi a játékosok számára, hogy tiltakozóként játszhassanak, elkerülve a rohamrendőröket. A fejlesztők azért hozták létre a játékot, hogy terjesszék a tüntetések tudatosságát és teszteljék az online játékplatformok határait a cenzúrán, Blitzchung vita nyomán, amely szerint a Blizzard Entertainment videojáték-társaság megtiltotta az eSports-játékosoknak a versenyekhez való csatlakozást, miután kifejezte támogatását a tiltakozásokhoz. A koronavírus-válság idején a tüntetők az Animal Crossing: New Horizons videojátékot használták a tiltakozások platformjaként, mivel a társasági összejöveteleket elbátortalanították. Tüntetők importált zászlók tartalmazó tiltakozó szlogenek, mint „ felszabadítani Hong Kong, forradalom korunk ” és a temetési fényképeit a Kínai Kommunista Párt (CPC) főtitkára Xi Jinping a játék részeként a virtuális tiltakozások. Kínai online áruházak, köztük Taobao, majd eltávolították a játékot az értékesítésből. Az aktivisták a hongkongi rendőrség és Carrie Lam Wikipédia-oldalainak szerkesztését is elvégezték , ami "szerkesztő háborúkhoz" vezetett, és szükségessé vált a vitatott oldalak szerkesztésének korlátozása. Beszámoltak arról, hogy a tiltakozók rejtett nyelvet használnak a biztonsági törvények kikerüléséhez, ideértve a szójátékot és a Kínai Kommunista Párt irodalmának újrafelvételét az ellenvélemény kifejezésére.
Doxing
2019. december 20-án a hongkongi kormány törvényi testülete, a személyes adatok védelméről szóló biztos (PCPD) hivatala bejelentéseket kapott, vagy 4359 doxing-esetet fedezett fel a tüntetésekkel kapcsolatban. A rendőröket vagy családtagjaikat érintő esetek a jelentett vagy felfedezett doxing esetek 36% -át tették ki; más esetek más célpontokat érintettek, mint például kormánypárti közszereplők, tüntetők és kormányellenes állampolgárok. Ezek az esetek tizenhat online platformról és fórumról származnak. A rendőrség megtalálta az Anonymous hacktivista csoport által üzemeltetett weboldalt, amely több mint 600 tisztviselő személyes adatait közölte. Július elején a rendőrség nyolc embert tartóztatott le az állítólagos doxálás miatt. Külön eseményekben a rendőrség az aktivistákat célozta meg a Telegram csevegőcsoportokban való részvételük miatt: június és július folyamán két embert összeesküvés miatt tartóztattak le, csevegőcsoportok adminisztrációjának vádjával, és elmondták, hogy a nyomozás folytatódik. Mindkettőt azonban nem vádolták bűncselekménnyel. A New York Times arról számolt be, hogy a „Dadfindboy” ( kínai :老豆 搵 仔)nevű Telegram csatornáthasználták rendőrök doxolásához. Személyes információkat és a családtagok fényképeit tárták fel, valamint a bántalmazó nyelvet. A csatornának több mint 50 000 előfizetője volt, és a rendőrség elleni erőszakos felhívásokat tartalmazott. Több száz tiszt és családtagja személyes adatait már 2019. június 19-én tették közzé az interneten. A rendőrség 2019. július 3-án kilenc embert tartóztatott le doxolással összefüggő bűncselekmények miatt. 2019. augusztus 28-ig a PCPD több száz személy vizsgálatát javasolta. azok az esetek, amelyek személyes adatok kiszivárogtatásával és a rendőrség és családtagjaikkal kapcsolatos számítógépes zaklatással jártak, amelyek közül néhány fenyegető üzeneteket tartalmazott a rendőrök gyermekeire. Egyes tüntetők a Facebookon és más közösségi média platformokon Peking-párti körökben keresték személyes adataikat és fényképeiket, miután a rendőrök megállították és átkutatták őket, és azt gyanították, hogy a rendőrség kiszivárogtatta a megállás és keresés során készített fotókat. Válaszában a rendőrség közölte, hogy eljárásuk van annak biztosítására, hogy tagjaik betartsák az adatvédelmi törvényeket. A HK Leaks névtelen, oroszországi székhelyű weboldal mintegy 200 olyan embert tett meg, akik támogatják a tüntetéseket. Az Apple Daily riporterét, akit a weboldal elrontott, szexuális zaklatás célozta meg "fenyegető hívások százai" révén. November 1-től az oldal online maradt. A weboldal „golyóálló” névtelen tárhelyet használ , amelyet a 8chan képtábla webhely is használ , és amelynek célja a büntetőeljárás elkerülése, és augusztus óta háromszor változtatta meg domainnevét. Maarten Schenk, a Lead Stories tényfeltáró oldal társalapítója elmondta, hogy az oldal "úgy tűnik, valóban jól van felkészítve, hogy a lehető legkevesebbet tárja fel". Az oldalt a Kínai Kommunista Párthoz kapcsolódó csoportok népszerűsítették, köztük a Kommunista Ifjúsági Liga és a Global Times . A rendőrséggel szembeni tiltakozók feszültségére reagálva 2019. október 25-én bírósági végzést hoztak a doxing rendőrök ellen. 2020. június 17-én, egy személy elítélése után Russell Coleman igazságügyi elnök kijelentette, hogy "bírósági végzéseket kell teljesíteni - ezek nem iránymutatások. Ha az ilyen doxing tevékenységek a bíróság végzésének megsértésével folytatódnak ... a döntés után, akkor ezek a személyek nem lehetnek olyan szerencsések a szabadságvesztés elkerülésében.
" AirDrop adás
Júniusban és júliusban a hongkongi tüntetők az Apple készülékek AirDrop funkciójával terjesztették a kiadatásellenes számlák adatait a nyilvánosság felé, például az MTR vonatokon belül , lehetővé téve a címzetteknek, hogy olvassák el a törvényjavaslattal kapcsolatos aggályokat, hogy ezzel is felhívják a lakosok figyelmét. Hongkongban. A július 7 tiltakozás a Tsim Sha Tsui , a turisztikai negyedében, tiltakozók ismét használni földre száll az információk megosztására vonatkozó tiltakozások és aggodalmak a számlát a turisták Kínában. Néhány olyan QR-kódot osztott meg, amelyek az Alipay és a WeChat Pay "ingyenes pénzének" tűntek , de valójában az egyszerűsített kínai nyelven írt információkra irányították át a folyamatban lévő demokratikus mozgalmat. Mivel az AirDrop közvetlen kapcsolatot hoz létre a helyi eszközök között, a technológia megkerüli Kína szárazföldi cenzúra- erőfeszítéseit, amelyek torzították és korlátozottan tájékoztatták a kiadatási számlák tiltakozását.
Peer-to-peer hálós közvetítés
A tüntetők már elkerülték a hagyományos SMS-eket, e-maileket és a WeChat-ot , amelyeket az állam figyel , vagy könnyen figyelemmel kísérnek . Annak a fenyegetõ lehetõségnek köszönhetõen, hogy a kormány sürgõsségi jogszabályokat hozhat, ideértve az internetkapcsolat megszüntetését célzó intézkedéseket is, Hongkongban gyorsan elterjedt a Bridgefy nevû , okostelefonok ad hoc hálózati szoftvercsomagja , a peer-to-peer bluetooth hálós hálózati alkalmazás. Bár a Bluetooth protokoll nem biztonságos, és a metaadatokat a technikai eszközökkel rendelkezők is pontosan meghatározhatják, az alkalmazás lehetővé teszi az üzenetek internetkapcsolat nélküli továbbítását. Az alkalmazás úgy működik, hogy a felhasználók szabványos Bluetooth-kapcsolatait hálózatba kapcsolja, és hálózatot hoz létre az egész városban. Az üzenetek átkerülnek a Bridgefy többi felhasználó telefonján keresztül, amíg el nem érik a kívánt célt. A közvetlen üzenetek titkosítva vannak, míg a nyilvánosan sugárzott üzenetek nem. A sugárzási mód lehetővé teszi az üzenetek küldését a közvetlen hatósugarú összes felhasználó számára. Az alkalmazáskiadó bejelentette, hogy a letöltések negyvenszeresére nőttek augusztus hónapban, csak augusztus utolsó hetében 60 000 alkalmazás települt, többségük Hong Kongból. A 2014-es hongkongi tüntetések során a FireChat- ot alkalmi okostelefon-hálózatokhoz használták.
Közösségi finanszírozás
A hongkongi lakosok tömegfinanszírozási kampány indítása mellett a nagy nemzetközi újságokban való hirdetés céljából pénzeszközöket gyűjtöttek a fogvatartottak és a sérült tüntetők ügyvédi díjának és orvosi költségeinek támogatására is. Például a 612 Humanitárius Segély Alap több mint 12 millió HK dollárt gyűjtött össze egy hónap alatt. A tüntetők számára pénzügyi támogatást nyújtó másik szervezet a Spark Alliance volt , bár a rendőrség és a HSBC 70 millió HK (9 millió USD) összeget foglalt le a tiltakozásokra 2019 decemberében, és három férfit és egy nőt tartóztattak le, akik mind a csoport működtetéséért felelősek, " pénzmosás gyanúja miatt ". A demokráciapárti "Lady Liberty Hong Kong" szobor szintén elérte azt a célját, hogy hat órán belül 200 000 HK dollárt gyűjtsön.
Kep: A hongkongi Lady Liberty szobor előállításának tömeges finanszírozási kampánya 6 órán belül elérte célját.
Nyilvánosság
Reklámkampány
Júniusban a tüntetők online crowdfunding kampányt indítottak, hogy nyílt leveleket helyezzenek el egész oldalas hirdetésekként a nagy nemzetközi újságokban a június 28–29-i japán Oszakában, a G20 - ak csúcstalálkozója előtt , hogy felhívják a figyelmet a globális tudatosságra és felhívják a világ vezetőit a törvényjavaslatba. mindenkit, hogy "szövetségre lépjen [velük]", és "[követelje] Hongkong szabadságának és autonómiájának megőrzését a kínai kormány alatt". A 3 millió dollár összegyűjtésének célja kevesebb, mint négy óra alatt teljesült, és kevesebb mint hat óra alatt sikeresen gyűjtött 5,45 millió dollárt. A nyílt levelet népszerű nemzetközi újságok, köztük a The New York Times , a The Guardian , a Japan Times , a The Globe and Mail , a Süddeutsche Zeitung , a The Chosun Ilbo , a Le Monde és a Politico Europe online verziója tették közzé . A reklámokat az egyes folyóiratokra az olvasóközönség helyi nyelvein nyomtatták, és bár a grafikai tervezés és az elrendezés változó, a legtöbb a szlogenet és a „Stand with Hong Kong at G20” fellebbezést, valamint a nyílt levelet tartalmazta. A GoFundMe kampány indult az augusztus 11, 2019 az anyagi források egy második reklámkampány. Két óra alatt 1,97 millió dollárt gyűjtött össze, több mint 22 500 ember hozzájárulásával. A bevételt arra használták, hogy ismét nyílt leveleket helyezzenek el egész oldalas hirdetésekként 13 nagy nemzetközi újságban, köztük a Globe and Mail , a New York Times , a Le Monde , az El Mundo és a Kyunghyang Shinmun . A hirdetések 2019. augusztus 17-én jelentek meg az újságokban. Az iparági szakértők hatékonyabbnak tartották a tüntetők hirdetési kampányát, mint azt, amelyet a hongkongi kormány a kiadatási törvény visszavonásának 2019 szeptemberi bejelentése után indított, amelynek célja a befektetők megnyugtatása és a látogatók ösztönzése volt.
A polgárok sajtótájékoztatója
A tüntetők egy csoportja polgári sajtótájékoztatót tartott, remélve, hogy "alulreprezentált hangokat sugároznak" és saját nézőpontjaikat a nyilvánosság elé. Ez válasz volt a napi rendőri sajtótájékoztatókra, amelyek állításuk szerint "rosszindulatú torzításokat" és "valótlanságokat" terjesztenek, és ezekre a sajtótájékoztatókra "a kormány politikai monopólium monopóliumának ellensúlyaként" szándékoznak szolgálni. A sajtótájékoztatókon feketét viseltek, arcmaszkokat és védősisakokat viseltek, és a beszélgetést kantoni és angol nyelven, jelnyelvi tolmács mellett végezték. Ezeket a sajtótájékoztatókat a Telegram és a LIHKG segítségével koordinálták , és az előadók hangsúlyozták, hogy nem ők a mozgalom vezetői, hanem az átlagos tüntetők mellett kívánnak szólni. Quartz leírta, hogy ez a taktika "harci front" a kormánnyal folytatott nyilvános kapcsolatokban . Bruce Lui, a hongkongi Baptista Egyetem szerint a "Citizens Press Conference megnyerte a szíveket és az elméket. Ami a legfontosabb: bemutatja a nyilvánosság számára, hogy mi hiányzik a hatóságtól - a hitelesség és az őszinteség. Az itt élőknek elegük van a konzervált beszédekből. és szkriptelt válaszokat. "
Kep: A tüntetők által tartott polgári sajtótájékoztató. 2019. augusztus 19
Forras:
1. A 2019–2020 közötti hongkongi tüntetések körüli taktikák és módszerek -
Gondoljátok, hogy hozzánk a keleti vagy nyugati tüntetések taktikáját lehet importálni?
Ez nem inkább a mondvacsinált okokkal, inkább a balhé kedvéért, rongálási szándékkal utcára vonuló marxista-szélsőballiberális anarchista csoportok jellemzője?
Ajanlott meg elolvasni a rendörsegi tulkapasokrol szolo elemzest is:
https://hu.xcv.wiki/wiki/Police_misconduct_allegations_during_the_2019%E2%80%932020_Hong_Kong_protests