top of page
Szerző képeKairos

A VÁLASZTÓK NEVÉBEN! AZ ORSZÁGGYŰLÉS KÉPVISELŐINEK! NEM KÉRÜNK, HANEM KÖVETELÜNK!

Romek Károly petíciója (meg nincs jóváhagyva!).

Elegünk van abból, hogy az országgyűlést azok a pártok uralják, akiket a választóik az országgyűlésbe juttattak. Neked mint képviselőnek - és képviselőtársaidnak - az alkotmányos kötelességed a választóid felhatalmazását kérni bármilyen kérdésben, melyben az országgyűlés egyáltalán az ország nevében dönthet.

Az alaptörvény szerint Magyarország államformája demokratikus jogállam, azaz a nép kormányoz a képviselőin keresztül. Amennyiben az alaptörvény megengedi a felhatalmazás nélküli képviselői működést, az a paragrafus már szembe megy az ország államformájával. Nem elég tehát az alaptörvényre hivatkozni, hanem tudni kell, mely rendelkezései ellentétesek az alaptörvénynek az ország államformájával. Az alaptörvény minden olyan rendelkezését semmisnek kell tekintened, mely sérti a demokratikus jogállamiság elveit.

1. A választók felhatalmazása nélkül nem javasolhatsz, nem kezdeményezhetsz törvényt, mert az a választók megkerülését jelenti.

2. Népszavazási kezdeményezést nem utasíthatsz el arra hivatkozva, hogy az adott kérdésben népszavazás nem tartható. Értsd meg, ha a népé a hatalom, akkor ki mondhatja meg neki, milyen kérdésekben szavazhat?

3. Az Alkotmánybíróság határozatait figyelmen kívül kell hagynod, ha annak döntései ellentétesek a demokratikus jogállamisággal.

4. Különbséget kell tudnod tenni egy jogállam és egy demokratikus jogállam között.

5. Nem tarthatod be a pártvezetőd utasításait, ha azok mögött nem a választók felhatalmazása áll.

6. Az országgyűlés csak a demokratikus jogállam elvei szerinti működés esetén törvényes.

7. A képviselők parlamentbe való kerülése nem a törvénykezésre szóló felhatalmazás, erre ne hivatkozz. A választó csak bejuttatott téged az ország házába, hogy ott rajtad keresztül gyakorolhassa a hatalmat és nem azért, hogy pártvezetőid öncélú utasításait kövesd.

8. Meg tudod mondani név szerint, kik a választóid? Mert ha nem, nem hivatkozhatsz arra, hogy ők bármilyen tevékenységedhez felhatalmazást adtak. Ha azt mondod, hogy a szavazási lap a felhatalmazás, hol vannak a felhatalmazásaid, hogy felmutasd,illetve szerepel-e a szavazási lapon a felhatalmazás szövege?

Tudatában vagy annak, hogy minden döntésed, mely nem a választók felhatalmazására épül, hatalombitorlásnak, vagy a hatalombitorlók kiszolgálásnak minősül. Ez alkotmányellenes, mert ellentétes az ország államformájával. Ebben az esetben bűnös vagy!

FELSZÓLÍTUNK TÉGED ÉS KÉPVISELŐTÁRSAIDAT, HOGY HAGYJ FEL MINDEN OLYAN TEVÉKENYSÉGGEL, MELY SZEMBE MEGY A DEMOKRATIKUS JOGÁLLAMISÁG ELVEIVEL! A HATALOM A NÉPÉ. A HATALOM FORRÁSA JELENTI AZ ÁLLAMOT. AZ ÁLLAM MI VAGYUNK, A VÁLASZTÓK VALAMENNYIEN. AZ ÁLLAM SZERVEI A MI SZERVEINK. AZ ALAPTÖRVÉNY C. CIKKÉNEK (3) PONTJA SZERINT A NÉP JOGOSULT ERŐSZAKKAL FELLÉPNI AZ ALKOTMÁNYOS REND, AZ ORSZÁG ÁLLAMFORMÁJÁNAK VÉDELMÉBEN, AZ ALKOTMÁNYOS REND MEGDÖNTÉSÉVEL PRÓBÁLKOZÓK ELLEN!

Keresd fel a képviselődet, aki általad került a parlamentbe és szólítsd fel. Jogod van ahhoz is, hogy ehhez az önkormányzatod segítségét kérd, hiszen e segítség megtagadásával szembefordul az ország államformájából következő kötelességeivel, melyet az alaptörvény B.- és C. cikkében, különösen a C. cikk (2) pontjában határoz meg!

B. cikk (1) Magyarország független, demokratikus jogállam. (2) Magyarország államformája köztársaság. (3) A hatalom forrása a nép . (4) A nép a hatalmát választott képviselői útján, kivételesen közvetlenül gyakorolja .

C. cikk (1) A magyar állam működése a hatalom megosztásának elvén alapszik . (2) Senkinek a tevékenysége nem irányulhat a hatalom erőszakos megszerzésére vagy gyakorlására, valamint kizárólagos birtoklására . Az ilyen törekvésekkel szemben törvényes úton mindenki jogosult és köteles fellépni . (3) Az Alaptörvény és a jogszabályok érvényre juttatása érdekében kényszer alkalmazására kizárólag az állami szervek jogosultak https://www.parlament.hu/irom39/02627/02627.pdf


Azért fontos ez a petíció, hogy nyílt állásfoglalásra kényszerítse a hatalmat 1990-óta egyfolytában kisajátító országgyűlést, annak volt, pillanatnyi és leendő tagjait, hogy kik utasításait követik: pártelnökükét, idegen érdekeket, vagy a választókét, miként az alaptörvényben meg van írva.

A választ nem kerülhetik ki: Egyformán válasz lesz, ha nem válaszolnak, ha minden marad a régiben vagy ha változtatnak.

Ez a petíció követelés.

Visszautasítása bármilyen címen a diktatúra lelepleződése. Nem attól demokratikus a kormányzás – miként most az Kormány állítja – ha a Kormány az országgyűléstől felhatalmazást kap, hanem akkor, ha Kormányt felhatalmazó országgyűlés maga is rendelkezik a választók felhatalmazásával. Ez utóbbiról nem lehet beszélni egyetlen országgyűlés esetében sem. Ez az országgyűlés a választók felhatalmazása nélkül a hatalmat csak bitorolhatja, felhatalmazása a Kormány számára nem törvényes.

Tudnod kell, hogy a diktatúrát a Kormány és a jelenlegi országgyűlés nyíltan nem vállalhatja fel. Aláírásoddal pedig éppenséggel nyílt válaszadásra kényszeríted. Tudnod kell azt is, hogy a ez a petíció nem a rendszer, nem kormány vagy az országgyűlés ellen irányul – hiszen nem követeli ezek leváltását – hanem azt akarja elérni, hogy az országgyűlés engedve a petíció követelésének, változtat az eddigi gyakorlatán.

Birkák a kampány gyűléseken.




Aztán a birkák felügyelet alatt szavaznak.



Aztán a hatalomba szavazott birkapásztorok védelmében a birkák felvonulnak. A patkós és vasalt szarvú berbécsek és juhok az első sorokban nyomulnak!


19 megtekintés1 hozzászólás

1 Comment


Kairos
Kairos
Apr 26, 2020

A peticiohoz a következö meglatasaim, javaslataim vannak. Ezeket sajnos Romek urnak mär nincs alkalma belevenni, mivel az mär be van adva es jovahagyasra vär. Ettöl függetlenül a kiegesziteseket megis meg kell irni es közze tenni. 1, STI:

Ez az első mondat nonsens, mert ki uralja az ogy-t, ha nem az odajuttatott pártok képviselői. Konkrétan a partlistáról bekerültek nem felelnek meg az államformának. Őket nem a választók akarata juttatta oda. A pártokra szavazás az nem elég legitimáció ahhoz, hogy csak valamilyen érdekek menten kinevezzenek ogy-i képviselőket, minisztereket, kormányfőt.

Ez a mondat is túl általános. Rä kellene mutatni, hogy melyik cikkellyel van a gond.

"Amennyiben az alaptörvény megengedi a felhatalmazás nélküli képviselői működést, az a paragrafus már szembe megy az ország államformájával."


RK…


Like
bottom of page