top of page
  • Szerző képeKairos

Amerikai diplomata: Putyin nem áll meg Ukrajnánál, Magyarország is a listán

Bevezetésként álljon itt a Matrix szabályzat:

A mátrix szabályai szerint: minden szabály megszeghető, a többi megkerülhető. Valójában egyetlen szabály, hogy nincs szabály, de ehhez ki kell lépned a tudati blokkból és azt sem fogod élvezni. A cikkben írottak azt ecsetelik, hogy "ezek" azt csinálnak, amit akarnak arra hivatkozva, amire akarnak és a "nép", aki erre felkérte őket, sőt óhajtotta is azt csinál, amit akar. Vagy nem? Egy ismerős mentős tiszt mondja, hogy nem győzi kapni a felkéréseket, vonuljon be önkéntesnek az ukrohatárra. Valahogy nem akaródzik néki. Még nem fogta föl, ez holnap már nem kérés lesz. Nem tanulnak a lények semmilyen szabályból. A hivatalos szerveket ehhez használják és persze aztán, ha nem kellenek már, na ott sincs szabály.


 

Kép: Valóság és propaganda


Az orosz diktátor étvágya egyre nő, akár több európai ország is potenciális áldozattá válhat – állítja egy amerikai diplomata.

Robert Pearson amerikai diplomata a The Hill amerikai újságnak beszélt Vlagyimir Putyin lehetséges nagyhatalmi terveiről. Az orosz diktátor nem korlátozza magát az Ukrajna elleni háborúra. Megpróbálhat más országokba is behatolni, köztük a NATO-tagállamokba is − mondta. Hozzátette, hogy szerinte Putyin a Szovjetunió határaihoz akar visszatérni, amihez több európai ország feletti ellenőrzést kellene megszereznie. Pearson megjegyezte, hogy Putyin potenciális áldozatainak listáján nemcsak Észtország, Lettország és Litvánia szerepel, hanem Lengyelország, Szlovákia, Magyarország, Bulgária és Moldova is. Tudjuk, hogy ha Putyin életben marad, mindent megtesz annak érdekében, hogy minél messzebbre kiterjessze az orosz katonai jelenlétet Nyugaton. Arra fogja ösztönözni Minszket, hogy alárendelje magát Moszkvának, és félig állandósítsa az orosz csapatok jelenlétét. Az orosz balti határok mentén, például Kalinyingrádban növeli állomásozó haderői számát, hogy a NATO balti államait, emellett Lengyelországot és Németországot is megfélemlítse – mondta a diplomata. Pearson kiemelte, hogy Putyin érdeke egy „befagyasztott” konfliktus fenntartása Ukrajnában. Hangsúlyozta, hogy a hasonló veszélyek miatt a NATO-nak ki kellene alakítani egy új biztonsági rendszert Európában. Az Oroszország elleni szankciók nem jelentik az Egyesült Államok vagy a Szövetség győzelmét, ha nem motiválják Putyint csapatainak Ukrajnából való kivonására. Ebben az esetben Európának és az Egyesült Államoknak meg kell értenie, hogy nem elég »védekezően játszani« – zárta Pearson, akinek nyilatkozatát az ukrán hírügynökség is közzétette.


24 megtekintés1 hozzászólás
bottom of page