top of page
Szerző képeKairos

Lokál-emigráció, proxy-emigráns

Emigráció


Újra kell értelmezni ezt a fogalmat is, hisz ez már rég nemcsak arról szól, hogy vki kivándorol egy másik országba elhagyva hazáját. Én erdélyiként mondhatom, hogy saját hazámban emigráns voltam, ahogy a 2,5 millió erdélyi magyar mind emigránssá vált, mivel hazáját nagyhatalmak elajándékozták a lába alól. Anélkül tehát, hogy hazáját elhagyta volna emigránssá vált.

Kicsivel másabb a helyzet a jelenlegi Magyarország magyar nemzeti érzelmű lakóival. Ahhoz, hogy az emigrálás, mint fogalom változását, fejlődését megértsük tisztáznunk kell a "haza" fogalmát.


Haza

A haza az az ország, népközösség, nemzet, amelyhez az adott személy tartozik, ahol otthon érzi magát, egyben az a hely, ahol a népközösséghez tartozó egyedek nagyobbik csoportja életlehetőségekre talál, vagyis a nemzet tagjainak érdekei folyamatosan érvényesülnek egy jobb életszínvonal elérése érdekében.


Aszimmetrikus, proxy, hibrid emigráció

Az emigráns egy idegen országba, más nyelvi, politikai, szociális, kulturális környezetbe kerül, ahol óriási értékvesztést szenved el. Érdekeinek érvényesülése lecsökken esetleg a jobb munkahely lehetőségekre, és talán a biztonságosabb politikai-szociàlis környezetre, ameddig ebben az új választott országban a gazdasági helyzet ezt megengedi. Egyszerűsítve emigránsnak lenni az, ha egy adott személy olyan környezetbe kerül, ahol érdekei alig, vagy egyáltalán nem érvényesülhetnek, életlehetőségei lecsökkennek egy esetleges munkára egy szamara teljesen idegen környezetben.

A magyarországi környezet számomra, mint valamikori erdélyi lokálemigráns és jelenkori svájci imigráns számára idegen, nem igazi magyar, hanem elzsidósodott magyar, ahol a nemzettudat már csak pislákol, hisz felmérések szerint a felnőtt lakosság alig 12%-a büszke magyarságára és hisz egy magyar jövőben. Csak ez a 12% az, aki magát lokál-emigránsnak érzi anélkül, hogy elhagyta volna hazáját, mivel kilopták lába alól a hazát.

Kérdés az, hogy Ti ehhez a 12%-hoz tartozónak érzitek magatokat, vagy sem?


Érted már végre? Nemcsak a háború, hadviselés fejlődött asszimetrikussá, proxyvé, hibriddé, hanem az emigráció fogalma is. Én Erdélyben proxy emigráns voltam, majd proxyból egyszerű emigránssá váltam, mivel elmenekültem Erdélyből Svájcba. Azért nevezem magam proxy emigránsnak, mert a háttérben megbújó álnok, soviniszta, homogenizáló román hatalom szándéka szerint emigrálásra kényszerítenek-kényszerítettek, taszitanak-taszítottak minden erdélyi magyart. Addig is, amíg otthon rostokoltam, lokál-emigráns és proxy emigráns voltam, mert szülőföldemet nem hagytam el, de a román hatalom szemében helyettes emigráns voltam, akiből majd a ráható taszító erők hatására igazi, "echte" emigráns lesz.


Kérdem én tőletek, rajtad keresztül Tamás, hogy ti nem érzitek magatokat emigránsnak, pontosabban lokálemigránsnak? Érvényesül még a magyar érdek abban az országban, amit önkényesen Magyarországra átnevezett a Zsidesz banda? Miért nem alakítottatok egy Emigráns Magyar Kormányt, vagy miért nem lesztek tagjai a már meglévő EMK-nak?

Dr. Ing. Sebestyen-Teleki Istvan

Zürich, 2021 Szelek hava 6.

22 megtekintés4 hozzászólás

4 Comments


Az írás Emigráció-s részéhez:

1918. október 31-én Károlyi Mihály lett a nagymagyarországi miniszterelnök.

November 13-án Károly király lemondott a magyar államügyek viteléről,

tehát az is Károlyi Mihályra szállt.

December 1-én a Gyulafehérvári Nemzeti Tanács (a magyar kormány minden ellenállása nélkül, sőt a fáma szerint a MÁV segítségével!) kikiáltotta a 2,5 millió magyarlakta Erdély egyesülését Romániával.

A kérdésem az, hogy ha a Károlyi-kormány bizonyos fokig ebben az esetben (is) az egységes magyar nemzet árulója(!) is volt, miért nem lépett közbe az erdélyi 2,5 milliós magyarság néhány száz tettrekész hazafija?

Like
Kairos
Kairos
Apr 06, 2021
Replying to

Jó kérdés, ill. nehéz kérdés. A válasz csak elemzésen át adható meg. Azt a kérdést is feltehetnéd, hogy ahelyett, hogy "néhány száz tettrekész hazafija" fellépett volna a győztesek támogatását élvező román hadsereg ellen mièrt menekült el rövid idő alatt több, mint 1 millió magyar?

Ezeket a kérdéseket nem lehet tőmondattal megválaszolni.

Like

Raffai Zoltán
Raffai Zoltán
Apr 06, 2021

Kedves István!


Kedves István!

Olvasva a lokálemigráció fejtegetésedet valami az utolján még érthetőbb lett vagy inkább érthetetlennek is mondhatnám... !? A befejező részben ahol írod, hogy; "Érvényesül még a magyar érdek abban az országban, amit önkényesen Magyarországra átnevezett a Zsidesz banda? " Ezek szerint 2012 óta még egy túlfizetett kitalált (felesleges) munkahely van OTT "Magyarország"-on az adófizetők terhére !!!??? 🤓 Ugyanis még mindég csak azt hallani, hogy Dr. Áder János KÖZTÁRSASÁGI ELNÖK ... 😝

Miért nem Magyarország elnöke vagy a hajcsárok pulija, de ne köztársasági elnök, amit pont ők vettek el a néptől, de a munkahely elnevezés megmaradt neki, (mivel másra sem való) egy olyan személy akinek még azt is le kell valakinek írni, hogy hogyan mondja el ha…

Like
Kairos
Kairos
Apr 06, 2021
Replying to

Helyes ez az orrfricska Goldader János felé. Ezt már pedzegetik mindenfelé, és használni is kell tömegesen. Goldader Janosból a haverja és bandája csinált viccfigurát és ő ezt eltűri, mert jól jön neki a zsozsó.

A cikkemet tovább fogom fejleszteni és belekapcsolom az államcsapást is. Ugyanis pár évvel ezelőtt, pontosabban 2012-ben, Victor Ponta és Antonescu kipuccsolták Băsescu államelnököt a posztjából, mert 2/3-os parlamenti többséget szereztek koaliciós tárgyalásokon keresztül és a bizalmatlansági indítványt több, mint 2/3 megszavazta. Ezzel Băsescu ki lett lőve a poziciójából, amit Antonescu azonnal átvett. Erről írtam egy alapos tanulmányt magyar nyelven, amit -mivel a puccs még zajlott- 3 nap alatt 4000-en töltöttek le, java részt Bukarestből és aztán Budapestről.

Ezt a típusú puccsot vétó puccsnak neveztem el.

Amit…

Like
bottom of page