top of page
Szerző képeKairos

1. Politikusok többes lojalitása

Frissítve: 2021. dec. 10.

Törpe kiállítás


Kettős lojalitás

Dr. Ing. Sebestyén Teleki István, Zürich, 2019 március



Lojalitás a magyar Wikipédia szerint:


„hűség, megbízhatóság. Hű egy felsőbbséghez, hű egy olyan személyhez, akinek hűséggel tartozik, következetesen követ egy ügyet, szokást, eszmét, intézményt.”

A német Wikipédia szerint a lojalitás kapcsolódik a hűséghez, bizalomhoz, de az alávetettséghez és az engedelmességhez is.


Lojalitási konfliktusok


A kettős állampolgárság automatikusan zsarolhatóvá, és/vagy parancselfogadóvá tesz afelé az állam felé is, melynek polgára vagy még akkor is, ha nem annak felségterületén élsz. Ennek a konfliktusnak a kimenetele lehet életveszélyes is, ha megtagadod a parancs/zsarolás követését, de legkevesebb a saját addigi életfelfogásod, erkölcsi értékeid feladásához vezet. Megrendül a bizalmad önmagadban, vagyis saját magadba vetett lojalitásodat elveszted, személyiség-zavarhoz vezet ennek a konfliktusnak a fel nem oldása. A kettős állampolgárságú politikusoknál a konfliktus feloldása, amennyiben parancs, utasítás érkezik a másik állam szerveitől, melynek nem a területén él, a politikusoknál automatikusan a kémkedésben oldódik fel. A konfliktusból származó esetleges önmarcangoló lelkiállapotot a kémkedésre parancsot kiadó szerv pénzzel csitítja.


„A lojalitás inkább egy belső önkötelezettség, míg a szolidaritás inkább belső szükséglet. A lojalitás inkább a belső hozzáállást, a szolidaritás ennek a külső kifejezését írja le. Az átmenet folyamatos.” (de.wikipedia.com)

A kettős állampolgárságú politikusok egy triádba (háromszögbe) kerülnek. A konfliktusok szétbonthatóak 2 csoportra oszthatóak:


-Az A állam ráveszi P politikust, hogy szövetkezzen vele B állam ellen egy bizonyos akcióban

-B állam ráveszi P politikust, hogy szövetkezzen vele A állam ellen egy bizonyos akcióban.


Ezt a folyamatot triangulációnak nevezik, sőt perverz triangulációnak, abban az esetben, ha a P politikus szenvedő alanya a triangulációnak. Ekkor kezdődnek el a szociális kapcsolatokban a viselkedési zavarok, melyek előbb-utóbb feltűnnek a P politikus közvetlen vagy közvetett ismeretségi körében.

A konfliktus szintje emelkedhet, amennyiben a 2 állam komoly érdek-ellentétbe kerül egymással. Ebben a konfliktus helyzetben az A állam megtámadhatja a B államot. Annak függvényében, hogy P politikus, mely államot érzi magához közelebbnek, ill. mely államot tartja a konfliktusban ártatlannak, szenvedőnek, és mely államot agresszornak, - kialakíthat magában egy Ödipusz komplexust. Ez azt jelenti, hogy az általa megvetetté vált állammal szemben elhatározza, hogy a gyilkosságnak is megfelelő politikai akciókba megy bele anélkül, hogy erre a másik sajnálva szeretett államtól megbízást kapott volna. [1]Böszörményi-Nagy Iván A láthatatlan kapcsolatok című könyvében egy családon belül az anya-gyerek-apa kapcsolatban, amikor a gyerek átveszi a 2 szülő közül egyik vagy másik szerepét parentifikálódásnak nevezi. Amennyiben a kutatók szokásos módszerét követem és az előbbi megállapítást analógiaként használom, akkor a 2 érdekellentétet képviselő felet, az A és B államot, illetve annak képviselőit, amennyiben a P politikus megpróbálja anyáskodva, vagy apáskodva összebékíteni, és ezt a közvetítő szerepet, amikor a P politikus egyik vagy másik állam képviselőjének szerepébe helyezkedik parentifikálódásnak/ parentalizációnak nevezem. Abban az esetben is parentalizációnak nevezem ezt a folyamatot, mikor egy alacsonyabb szintű P politikus az A vagy B államot képviselő magasabb szinten lévő politikus, titkosszolgálati tiszt helyébe helyezve magát közvetít a két egymással konfliktusba került állam között, habár őt kettős kötődöttsége miatt valamilyen előbb említett módszerrel pl. zsarolással belekényszerítették a kém szerepébe, tehát alávetett helyzetben van. Ez a nagy politikai szint-ugrás szintén parentalizációnak nevezhető.


Folyt.köv.

 

1. [1] Ivan Boszormenyi-Nagy, I. Spark (1978): Unsichtbare Bindungen. Die Dynamik familiärer Systeme. Klett-Cotta, 10. Auflage, Stuttgart 2015, ISBN 978-3-608-94840-0

29 megtekintés5 hozzászólás

5 Comments


Kairos
Kairos
Dec 10, 2021

„A hűség jó tulajdonság, de túlzottan kitölti a politikai temetőket.” Neil Kinnock a brit Munkáspárt (Labourparty) vezetője 9 éven át.


Ez kb. kifejezi a politikusok lojalitáshoz való jozzáállását.

Like

Fodor Antal
Fodor Antal
Dec 10, 2021

Én nem vagyok nem voltam politikus, de még így sem tartom jónak a kettős állampolgárságot, kivéve ha az eredeti állampolgárságát valakitől államhatárok változása miatt elvették és az később visszakapja. Én is lehettem volna német állampolgár, de mivel csak egy fenekem van így egyszerre 2 lovon nem tudok lovagolni, 2 Istennek szolgálni. Az állampolgárság nem csak jogokat biztosít, kötelezettséget is kiró. Egyébként is "Magyarnak lenni büszke gyönyörűség" Sajó Sándor költő!

Like

Kairos
Kairos
Dec 09, 2021

2. és utolsó rész holnap.

Like
Kairos
Kairos
Dec 10, 2021
Replying to

A támadások a gépjeim ellen folyamatosak. Ezen a témán 3 hónapig dolgoztam és a kb. 20 oldalas anyag odaveszett.

Eddig, most végzek nagytakarítást a kb. 25 TB-ot kitevő merev lemezeimen, csak ezt a 4 oldalast találtam, mint leghosszabb anyagot. A fb oldalamon kitettem ezt a 4 oldalt és kértem a követőimet , hogy soroljanak fel pozitív és negatí emberi kvalitásokat, amiket elvárnának ill. megvetnének egy képviselőtől. Majdnem 300 hsz született, mikor az egész cikket kitörölték. Nem volt időm feldolgozni a javaslatokat. Sajnos úgy tűnik odaveszett ez a munkám, pedig disszertáció témának is jó lett volna.

Like
bottom of page