A szabadalom lényege, amennyiben sikerül implementálni a társadalomba, hogy amennyiben pénzt (értsd kriptovalutat) akarsz, és ezen keresztül megélhetést, akkor úgy kell a nap 24 órájában cselekedned, ahogy azt előírják. Tehát, ha este lefekvés helyett a haverekkel meg a kocsmában lógsz, akkor az nagy baj lesz, levonás, ha nem viszed el a gyerekedet sport tevékenységre, akkor levonás, nem gyűl a pénz. Szóval mindenkinek példásan kell viselkednie majd a társadalom mérnökök által kidolgozott szabványok szerint. Aki mindezekre fittyet hány azt kiradírozzák.
Kép: Ha szorgalmasan dolgozol és az előírásoknak megfelelően viselkedsz. és gondolkozol, akkor a Felhőből kapsz kriptovalutat.
A PCT/US2019/038084 szabadalom ismertetője
A Microsoft szenzációs szabadalma - a végére járunk a dolognak
Miközben a COVID-19 világjárvány terjed a világban, az interneten egyre népszerűbbek a különböző összeesküvés-elméletek, amelyek megpróbálják megmagyarázni, hogyan keletkezett a vírus, és ki a felelős érte. Így különösen érdekes az a vélemény, amely szerint Bill Gates, a Microsoft Corporation alapítója és korábbi vezetője is érintett a jelenlegi világméretű helyzetben. A világjárvány állítólag remek ok arra, hogy tömegesen kezdjék el az agyi chipek beültetését, és lehetőséget kapjanak az emberek viselkedésének irányítására. Ennek az elméletnek az oka a hír egy találmány miatt volt, amelyre az egyik kapcsolt Microsoft vállalat szabadalmat jelentett be. Az alábbiakban feltételezzük, hogy van-e ok az aggodalomra.
2020. március 26-án a Szellemi Tulajdon Világszervezete közzétette a PCT/US2019/038084 nemzetközi bejelentést a "CRYPTOCURRENCY SYSTEM USING BODY ACTIVITY DATA" (publikációs szám: WO/2020/060606) találmányra. A bejelentést a MICROSOFT TECHNOLOGY LICENSING, LLC nyújtotta be. A https://www.microsoft.com/ információi szerint ez a társaság birtokolja a korábban a Microsoft Corporation tulajdonában lévő szabadalmak többségét, és felelős az e szabadalmak által védett találmányok használatára vonatkozó licencek kiadásáért.
Mi a fent említett találmány lényege?
A leírásban mindenekelőtt a kriptopénz fogalmát tárják fel, és röviden ismertetik a népszerű kriptopénzekben (például a Bitcoinban) használt blokklánc-technológia elvét. Külön hangsúlyt kap az a tény, hogy az úgynevezett "bányászat" - egy matematikai probléma megoldására irányuló számítási műveletek sorozata, amelynek sikeres elvégzéséért jutalom jár - jelentős számítási teljesítményt és az azt követő energiafogyasztást igényelhet. Továbbá megemlítik a "bányászat" egyik kulcsfontosságú elemét, a Proof-of-work (PoW) algoritmust, amely a blokklánc védelmének egyik típusa. Ennek az algoritmusnak az a lényege, hogy az energiaigényes számítási műveletek során kapott eredmény helyességét utólag, de sokkal kisebb energiafelhasználással ellenőrzik. Az ilyen ellenőrzést számítástechnikai eszközök végzik, és nem igényel közvetlen emberi részvételt. A vizsgált találmányban az ilyen bányászati és ellenőrzési módszer alternatívájáról van szó.
A bejelentő szerint "a megadott feladat megoldásához kapcsolódó emberi testtevékenység felhasználható kriptopénz bányászatra". Ezzel együtt nem csak az ember fizikai és motoros aktivitása irányítható. Az agyhullám, a véráramlás, a szívverés, a testhő és az emberi test bármely más, jelenleg mérhető kisugárzása is felhasználható a bányászatban.
Az alkalmazott rendszer
1) a felhasználó fent említett testaktivitási adatait gyűjtő érzékelőket,
2) a felhasználó készülékét és
3) feldolgozó szervereket tartalmaz.
Az érzékelők kommunikatív módon összekapcsolhatók a felhasználó eszközével, vagy benne lehetnek. Ilyenek például a mágneses rezonancia tomográfiás érzékelők, pulzométerek, fitneszkövetők stb. Jelen esetben még nem találkozunk chipek emberi testbe történő beültetésével.
Az érzékelők által a felhasználó által az egyik szervertől kapott feladat végrehajtása közben gyűjtött információkat (pl. hirdetések, videók megtekintése, információk keresése az interneten stb.) a felhasználó eszközén (pl. telefon, számítógép) tárolják, ahonnan továbbítják a kriptopénz bányászatot megvalósító szerverre.
A szerver értékeli, hogy az átvitt adatok megfelelnek-e a kriptopénzrendszer követelményeinek, és ha a megfelelés megerősítést nyer, a rendszer a felhasználónak kriptopénzt adományoz. Nyilvánvalóan ez azt jelenti, hogy a kriptopénzrendszer bizonyos feltételek meghatározásával a felhasználókat anyagilag érdekeltté teszi bizonyos fogyasztói gyakorlatokban, bizonyos műveletek végrehajtásában vagy azok elhagyásában.
Az idő majd megmutatja, hogy mennyire sikeresen valósul meg ez a rendszer, és milyen korlátozások lesznek a kapott felhasználói adatok felhasználásában. Csak megjegyezzük, hogy a PCT/US2019/038084 nemzetközi bejelentést több mint 150, a Szabadalmi Együttműködési Szerződésben részt vevő ország, köztük a Belarusz Köztársaság is benyújtotta. Ezek mindegyikében nemzeti szabadalom szerezhető, amennyiben a bejelentést időben a nemzeti fázisba szállítják, és ha a találmányt a nemzeti jog szerint szabadalmaztathatónak tekintik. 2020. március 26-tól a bejelentéssel együtt közzétették az Európai Szabadalmi Hivatal minőségében eljáró Nemzetközi Nyomozó Hatóság írásbeli bejelentését, amely szerint a bejelentett találmány mind a 15 igénypontja nem rendelkezik újdonsággal és feltalálói tevékenységgel.
eredeti patent itt: https://patents.google.com/patent/WO2020060606A1/en
Az eredeti patent kivonatanak (abstract) forditasa:
Kriptovaluta rendszer a test aktivitási adatait használva
Absztrakt
A felhasználónak adott feladathoz kapcsolódó emberi testtevékenység felhasználható egy kriptopénzrendszer bányászati folyamatában. Egy kiszolgáló feladatot adhat egy felhasználó eszközének, amely kommunikatív kapcsolatban áll a kiszolgálóval. A felhasználó eszközével kommunikatív módon összekapcsolt vagy abban található érzékelő érzékelheti a felhasználó testaktivitását. A testaktivitási adatok a felhasználó érzékelt testaktivitása alapján generálhatók. A felhasználó eszközével kommunikatív módon összekapcsolt kriptopénzrendszer ellenőrizheti, hogy a testaktivitási adatok megfelelnek-e a kriptopénzrendszer által meghatározott egy vagy több feltételnek, és kriptopénzt adhat annak a felhasználónak, akinek a testaktivitási adatait ellenőrizte.
Figyelmemet erre a szabadalomra felhívta OFA.
Fordította Sebestyén T. István,
Zürich, 2021 Szelek hava 13.
ORWELL – KONTRA ORWELL
Kettő alternatíva:
Az első:
Az 1984 (eredeti címén Nineteen Eighty-Four) egy szatirikus politikai regény és szerelmi történet George Orwelltől. Olyan disztópia (negatív utópia), amelyben a felügyelő állam tökéletes alkalmazkodást követel a polgároktól hazugságokkal, félelemkeltéssel és kegyetlen büntetésekkel. Az 1949-ben kiadott mű Orwell legnépszerűbb munkája, és az „orwelli” jelzőt ennek világára használjuk. Sok nyelvre lefordították; magyarul először a „Magyar Október” Szabadsajtó nevű szamizdatkiadó adta ki Antal György fordításában, 1984-ben, majd Szíjgyártó László fordításában az Európa Könyvkiadó 1989-ben.
„ A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy. Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik. ”
– Fordította: Szíjgyártó László
Számos eleme vált szállóigeévé, főként az elnyomásról és a diktatúrákról írtak. Az 1984 vezette be…