top of page
Szerző képeKairos

Ukrajna frissítés #10: Paul Craig Roberts

Ukrajna frissítés #10, Paul Craig Roberts, 2022. április 11.

Amerikai közgazdász és publicista. A Reagan-kormány idején pénzügyminiszter-helyettes volt, és a Reagan-kormány gazdaságpolitikai programjának társalapítójaként ismert.


Ukrajnáról nem lehet hasznos információt szerezni a nyugati médiából. Az orosz hadsereg sajtóközlemények nélkül működik, így kevés információ áll rendelkezésre.


A múlt héten a Pentagon szóvivője, John Kirby azt mondta: „Természetesen [Ukrajna] megnyerheti ezt. A bizonyíték szó szerint a mindennapi eredményekben rejlik.” Kirbynek a CNN-től kell megszereznie az információit. Nem tudok olyan csatáról, amelyet az ukránok nyertek volna. Nem tudok olyan ukrán haderőről, amely ne lenne körülvéve és csapdába esett, elzárva az ellátástól. Az ukrán hadsereg vagy az azovi milícia nem folytat támadó akciót. Az ukrán katonai infrastruktúra, valamint a parancsnoki és irányítási rendszerek megsemmisültek. Amikor a Nyugat fegyvereket szállít, a fegyvereket érkezéskor megsemmisítik, akárcsak a szlovákiai S-300-as légvédelmi rendszert.

A Kreml új parancsnokot nevezett ki a hadműveletnek, a parancsnokváltást pedig a nyugati média az orosz erők holtpontról való kiszabadítására tett kísérletként mutatja be.

Mivel nincs patthelyzet, a parancsnokot az orosz nehézfegyverek korlátozott használatának tiltakozása miatt válthatták volna le, amely elsősorban az ukrán katonai infrastruktúra megsemmisítésére korlátozódott. A Kreml stratégiája azt jelenti, hogy az orosz csapatok vesztesei lesznek, akiknek az utcai harcok során meg kell tisztítaniuk a környező területeket. A legtöbb tábornok nem szereti a csapatok használatát, amikor a nehézfegyverek ki tudják küszöbölni az ellenséges erőt.


Meg kell érteni, hogy nem volt orosz invázió Ukrajnában. Orosz csapatok csak Kelet- és Dél-Ukrajnában működnek. A csapatok azt a célt szolgálták, hogy megakadályozzák, hogy a most bekerített és csapdába esett nagy ukrán hadsereg nyolcéves késés után meghódítsa az Oroszország által nemrégiben elismert két donbászi orosz köztársaságot. Az orosz csapatok másik feladata a donbászi oroszok ellen atrocitásokat elkövető neonáci Azov milícia kiirtása. A folyamat lassan halad, mert főleg az oroszok által lakott Donbászban dúlnak a harcok, a Kreml pedig nem megölni, hanem megmenteni akarja az embereket.

A Kreml hibákat nyolc évvel ezelőtt és az azóta eltelt nyolc évben követett el. A szocsi olimpiára koncentráló Kreml nem avatkozott be, és nem akadályozta meg, hogy Washington megdöntse az ukrán kormányt. A Kremlnek nem sikerült megelőznie a donbászi válságot, amikor a Kreml visszautasította a Donbász felhívását, hogy a Krímhez hasonlóan Oroszországba is visszakerüljön. A Kreml, aki ostobán a Nyugattal folytatott tárgyalásokra támaszkodott a minszki egyezmény érvényre juttatása érdekében Ukrajna Donbász elleni támadásainak megállítására, nyolc éven át engedélyezte az Azov elleni támadásokat Donbász ellen és a Donbassz területének erózióját, miközben Washington felszerelte és kiképezte az ukrán hadsereget. Más szóval, a Kreml semmit sem tanult a Washington által szervezett, Dél-Oszétia ellen Grúzia által 2008-ban végrehajtott támadásból.

Oroszország inkább azt szeretné, ha a konfliktus úgy érne véget, hogy ne kelljen megsemmisítenie a csapdába esett ukrán hadsereget, ezért folytatja a tárgyalásokat a washingtoni bábú Zelenszkijvel, akinek nincs hatalma bármibe beleegyezni. Mivel nem szokás, hogy a győztes tárgyalásokat folytasson, a Kreml tárgyalási hajlandósága miatt az orosz fegyverek gyengének tűnnek, és ez arra ösztönzi a Nyugatot, hogy folytassa a konfliktust.

Úgy gondolom, hogy az orosz beavatkozás korlátozott volta hiba volt. Mindazonáltal, ha Oroszország a választott korlátozott módon nem tudja elérni célját, marad a lehetőség egy szélesebb körű támadásra.

Úgy gondolom, hogy Oroszország fő problémája az, hogy a kormány a Sátánnal való bánásmódjában próbál jó két cipő lenni. Úgy látom, a Kreml most visszalépett a nyugati vállalkozások államosítására vonatkozó tervétől, mert meg akarja mutatni, hogy Oroszország a Nyugattal ellentétben tiszteli a magántulajdont. És Németország Oroszországgal szembeni ellenséges fellépése ellenére a Kreml továbbra is ellátja Németországot energiával, hogy ismét bebizonyítsa, Oroszország a Nyugattal ellentétben betartja a szerződéses kötelezettségeit. Ez a fajta hülyeség képes legyőzni Oroszországot. A Nyugat nem azzal válaszol, hogy „Nézd, milyen megbízhatóak az oroszok”. Ehelyett azt mondja: „Nézd, milyen ostobák az oroszok. Mindent megteszünk, hogy meghiúsítsuk őket Ukrajnában, Szlovákiában, Finnországban és Svédországban, és több csapatot és bázist helyezünk a határukra.

Talán a Kreml arra tippel, hogy az EU azon kísérlete, hogy kitiltsa az orosz energiát Európából, amely az európai országok erős ellenállásába ütközik, a NATO felbomlásával ér véget, de Oroszország maga is szétverheti a NATO-t és az EU-t az energia kikapcsolásával. Ezt az értelmes lépést nyilvánvalóan az orosz jegybank vezetője gátolja, aki azt tanácsolja a Kremlnek, hogy Oroszországnak exportbevételre van szüksége a nyugatról, így hatékonyan blokkolja az orosz ellenszankciókat, és hozzájárul az Oroszország elleni szankciók sikeréhez. Az a kormány, amelyik nem tudja összehozni magát, elveszítheti katonai fölényének előnyeit.

Eközben Stoltenberg továbbra is értelmetlen NATO-fenyegetéseket bocsát ki. A brit sajtó a következőket írja:

A szövetség főtitkára felfedte, hogy a NATO terveket készít egy állandó, teljes körű katonai erő bevetésére a határán, hogy leküzdje az ukrajnai inváziót követő jövőbeni orosz agressziót.



A jelentés szerint „a teljes körű katonai erő” „nyolc többnemzetiségű NATO-harccsoportból áll a keleti szárny mentén, a Balti-tengertől a Fekete-tengerig”.



Egy csatacsoport 1000-1500 katonából áll, így Stoltenberg szerint a NATO bábel haderejének tornya A Balti-tengertől a Fekete-tengerig több ezer mérföldre szétszóródott 10 000-12 000 katona elegendő egy orosz invázió megállításához! Milyen világban él Stoltenberg?


Oroszországnak nincs szüksége és szándéka arra, hogy megtámadja Lengyelországot, Romániát, a Baltikumot, Finnországot, Svédországot. Ezekben az országokban a rakétabázisok precíziós fegyverekkel nagy távolságból felszámolhatók. Oroszország csapatokat küldött Ukrajnába, hogy felszabadítsa Donbászt az Azov támadása és megszállása alól, és megakadályozza a 100 000 fős ukrán hadsereg Donbászba való behatolását.

Ha Oroszország ésszerűen cselekedett volna nyolc évvel ezelőtt, a mostani beavatkozásra nem lett volna szükség. Kíváncsi lehet, milyen új hibákat fog elkövetni a Kreml, amelyek további beavatkozásokat tesznek szükségessé a jövőben.


51 megtekintés2 hozzászólás

2 commentaires


Igazságkereső
Igazságkereső
13 avr. 2022



J'aime
László Kiss
László Kiss
13 avr. 2022
En réponse à

Reális - tárgyilagos - tisztességes becsületes elemzése a mai háborús világ helyzetnek a komoly felelősökkel bíró keleti politikusokkal és a mi haszna nyugati kalandorokkal szemben - lehet, hogy meg kell ismételni 907 Pozsonyi történéseket? Nem valószínű, de nincs kizárva... első sorban saját fegyverével békésen kell végett vetni ennek az áldatlan állapotnak!

J'aime
bottom of page