top of page
Szerző képeKairos

Mi a különbség a háború és a konfliktus között



Röviden:

Különbség a háború és a konfliktus között

• A háború szándékos, nyilvánosságra hozott, széles körben elterjedt és hosszú ideig tartó fegyveres konfliktus az országok között.

• A háborúhoz csapatok mozgósítása, valamint fegyverek és lőszerek használata szükséges az ellenséges célpontok elpusztításához.

• A konfliktus a felek közötti nézeteltérés, ahol a felek veszélyt észlelnek érdekeikre és szükségleteikre

• Konfliktus lehet egyének, közösségek vagy akár országok között

• Vannak mechanizmusok a konfliktusok megoldására, de ha kudarcot vallanak, a konfliktusok teljes skálaháborúkat okozhatnak (országok bevonásakor).


Hosszabban

Háború vs konfliktus

Az emberi civilizáció tele van háborúkkal és konfliktusokkal. Valójában az adott időpontban rengeteg konfliktus, csata, csatározás és teljes körű háború folyik világszerte politikai entitások és nemzetek között. Valamennyi formában a szakadás, a feszültség és az erőszak csalogatja ezeket a szavakat, de ezek közül a háború határozottan a leghalálosabb, mivel hosszabb időtartamú és bejelentett, míg a kifejezések többi része olyan helyi szintű harcokat jelöl, amelyek nem tekinthetők teljes körű háborúnak. Ebben a cikkben a háború és a konfliktus fogalmaira összpontosítunk, és megpróbáljuk kideríteni a kettő közötti fő különbségeket.


Háború

Amikor háborúkról beszélünk, két háború, amely minden ember fejében kitűnik, az a két világháború, amely a huszadik században zajlik, és az élet és a vagyon pusztításának élő példája. Ha a háborúkat nemzetek vagy politikai entitások közötti nyílt, bejelentett és szándékos fegyveres küzdelemnek tekintjük, akkor eddig több mint 3000 háborút vívtak a föld színén, és a civilizált nemzetek összehangolt és egyesített erőfeszítései ellenére úgy tűnik, nincs vége ennek az eszköznek az alkalmazását az országok közötti viták rendezésére. Noha a két ország közötti, hosszan tartó fegyveres konfliktusokat szokás klasszikus háborúnak nevezni, az országokon belüli polgárháborúkat is háborúnak tekintik. Hogyan nevezhetnéd az USA volt elnökének a nemzetközi terror elleni harc elleni legújabb felhívását. A terror elleni háborúnak minősítette, és valójában az is, amely magában foglalja a nemzetközi közösség együttműködését és aktív támogatását.


Nyilvánvaló, hogy az egyének közötti ökölcsapások, a bandaháborúk, a maffia és a bandaurak által elkövetett gyilkosságok stb. Nem sorolhatók háborúknak. Ebben a tekintetben azonban sok a zűrzavar, amikor a nép elnyomottnak érzett részeinek egy nemzet elleni fegyveres lázadásait függetlenségi háborúnak nevezik azok, akik támogatják ezeket a lázadásokat, és a hatalmon lévők szélsőségességet vagy terrorizmust.

A politikai pártok közötti kölcsönös megvetés és az egymás elleni erőszak alkalmazása nem jelent háborút. Ahhoz, hogy háborúnak lehessen minősíteni, a konfliktusnak elterjedtnek, szándékosnak és bejelentettnek kell lennie. Megköveteli a frontokba költöző személyzet és harcosok vagy katonák mozgósítását a területek védelme érdekében.



Konfliktus

A konfliktus két fél közötti nézeteltérésből fakad, ahol a felek veszélyt észlelnek igényeikre és érdekeikre. Ez az emberek, az ideológiák, sőt az országok közötti nyílt és elhúzódó harc állapota. Ismert tény, hogy a konfliktusban érintett felek álláspontja eltér. Amíg az egyet nem értés szintje kezelhető marad, a konfliktus verbális marad, és tárgyalások útján megoldható (vagy legalábbis felveti a rendezés reményét). Amikor a nézeteltérések szintje meghaladja az ellenőrzést, a konfliktusok erőszakot és fegyveres küzdelmet okoznak.


Egy szervezetben az ellentétek miatt mindig konfliktus van a vezetőség és az alkalmazottak között. De van egy mechanizmus ezeknek a konfliktusoknak a megoldására, például találkozók, tárgyalások és tárgyalások.Hasonlóan egy politikai rendszerben, mindig konfliktus van a hatalmon lévő párt és az ellenzéki pártok között, de ez nem kerül el a kezéből, mivel vannak olyan szabályok és előírások, valamint magatartási normák, amelyek kordában tartják az ellentmondásos elemeket.

Vannak olyan nemzetközi konfliktusok, amelyek többnyire a földrajzi határok körüli vitákhoz kapcsolódnak, mivel az országok egy adott régiót a magukénak vallják, amelyet hevesen tagadnak azok, akik ezeket a területeket ellenőrzik. Az egyik ilyen nemzetközi konfliktus az indiai-pakisztáni kasmíri konfliktus, amely három teljes értékű háborút eredményezett e két ország között, és továbbra is potenciális nukleáris lobbanáspontot jelent, miközben mindkét ország nukleáris hatalom. Egy másik nemzetközi konfliktus, amely az elmúlt 5 évtizedben megoldatlan maradt, az Izrael és Palesztina konfliktus Izrael egyik, a másik oldalon az arab államok többségével.


23 megtekintés0 hozzászólás

Comments


bottom of page